Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz bbchris #6810 üzenetére

    "Nem az új anyagárat írtad ?"

    Nem, nem az új anyag árat írtam. Épp a napokban számoltam ki, hogy br 62.500 Ft/m3 anyagárral számolva 210 Ft-ból tudom kifűrészelni a szélezetlen bükkből a 3,2mx75mmx12mm-es stafnit, amit pontosan 420 Ft-ért kapok meg készen. (Nem kell egyébként alábecsülni azt az árat, amit elkérnek ezért a bérfűrészelésért, hiszen szélezniük kell az anyagot, aztán deszkát lehúzni belőle,, abból stafnit szelni, s közben szívniuk a fűrészport bőséggel a régi kiskőrösi 800-as epszilon környezetéből. Finoman szólva is fogalmazhatok így: Azért a pénzért három embernek patakban folyik az izzadtság a segge partján majd egy teljes műszakon keresztül, és még a villanyszámlát, élkopást, tb-t adót is fizetniük kell - én pedig leírhattam ezt az összeget kiadásba, és azon kívül semmi munkám nem volt vele, h érte mentem.) Az összeg attól még húzós. Épp ezért akarok beruházni egy speckó lapra, mert még akkor is marad pénzem, ha drágán sikerül Freud lapot vennem hozzá. Rájöttem, h a körfűrészemmel két lépésben megvalósítható ez a munka még a sűrűfogú Freud-ommal is. Akkor nyugodtan halogathatom még a szalagfűrész vásárlást, és azért kérdeztelek hirtelenül ilyen sürgősséggel több dologról is, mert egyszerre ilyen sokat még soha nem fűrészeltem itthon, és nem tudom, h korrektül a végére érhetek-e így a méretrevágásnak? Ha bejön a számításom, akkor csak ezen több, mint évi százezer forintot spórolhatok meg (és ez az eddigiek alapján egyre növekvő összeg lesz várhatóan még éveken át.) És épp a Z=48-as Freud lap-ból okulva kérdeztelek meg, hogy ha ott már mellényúltam eléggé, akkor most találjam el végre, mi is nekem erre a dologra a legmegfelelőbb. Belátható, h amennyit megtakaríthatok ezáltal, ahhoz képest nem tétel se a Freud, se a Pilana lap ára. Azért kérdeztelek a márkáról, hogy ha a Freudnak csak annyi az előnye, h ezüsttel futtatott, akkor annak nincs jelentősége komolyabban, hisz a bükk nem tapad a korongra, csak a fenyő - amit viszont csak elvétve szelek. Így azonban, hogy eligazítottál, hogy egyben keményebb lapkát is kifizetek, megszűnt bennem a bizonytalanság: Freud lesz a rendelés.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák