Új hozzászólás Aktív témák

  • Madmax81

    aktív tag

    válasz thyeby #6466 üzenetére

    szalagcsiszolód sebességét hogy számoltad ki?
    "Nem egyszerű történet a motor tengely fordulatszámát megnéztem kiszámoltam hogy mennyit forog az áttétel végén a felső kerék majd a megmértem a kerületét és beszoroztam a fordulat számmal átváltottam méterbe és kijött hogy 1 perc alatt 300-400 métert tesz meg a henger ez a papír sebessége is egyben " remélem jól magyaráztam el a dolgot már volt annak 3 éve is hogy ezt kiszámoltuk és lehet hogy rosszul emlékszem .

    A szalag sebessége minimum 280-320 M/pers legyen de az sem baj ha több 400/m per perc is tökéletesen megfelel .
    Adott fához és szemcsemérethez kellene optimalizálni szerintem ha finom papírt akarsz használni tölgyfához akkor szálára csiszolva nem kellene 500/M perc mert beégetnéd a papírt de figyelembe kellene venni azt is hogy nagy felületen vagy milyen szintkülönbséget akarsz egyszerre eltávolítani , ha nem nagy a csiszolási idő és az eltávolítási felület akkor nincs ideje felmelegedni a papírnak és nehezebben ég bele e csiszoló por .

    Haver tett el tőlük prospektust de ha jól hallottam akkor felétek van a székhelye a cégnek , de majd rákérdezek a pontos címre .

    1956-2010 07.22 Varga László

Új hozzászólás Aktív témák