Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    válasz Ed Parker #16376 üzenetére

    Az EU kereskedelmi övezet "védelmében" alkalmazott vám+helyi áfa stb. gondolom egy procedúrát is magába foglal, engedélyeket kell beszerezni hogy az EU-ba behozzák. Gondolom ez is egy ok lehet, ha meg keveset tudnak gyártani az adott termékből akkor az amit írsz.

    Majd kiderül hogy alakulnak az árak, az ÁFA kulcs mellett az MNB-t kitaktikázták és nem tudja ellátni a fő feladatát jelenleg, most még nincs nagy gond de ha legközelebb is kamatot csökkentenek akkor sajnos az már jobban érezhető lesz az árfolyamokban is. Jelenleg stagflációt sikerült összehozni idehaza, minden ország rémálmát, reméljük hamar változik a helyzet tökmindegy mi vagy ki által.

    [ Szerkesztve ]

  • cekkk

    veterán

    válasz Ed Parker #16376 üzenetére

    Ezt nevezik a 22es csapdájának.
    Persze, hogy több fogy ha többszöröse a fizetése valakinek és közel 1/3árral olcsóbban tud vásárolni.
    Szerintem tőlünk nyugatabbra azért jóval több és nagyobb a vásárló erő, és ott még akciózni is tudnak, nem úgy mint nálunk.
    Régen amikor tévét akartam venni, folyton jártam a boltokat, sokat voltam a Saturnban, jött egy akció amikor az áfát elengedték bizonyos tévéknél, na de az árak fentebb is kúsztak és kb 5% lett a kedvezmény. :W
    Na ha ezt egy kúltúr nyugat európai országban tenné meg, szerintem rájuk is gyújtanák a boltot.
    De hozzá tehetjük a BD lemezeket, ha adnák 2 ezer forintért letölthető formában csak felirattal (sajnálom engem a szinkron kifejezetten idegesít), akkor megvenném, nem tartom reálisnak a 5-7 ezer forintot 1,5 óra szórakozásért, amikor a mostani filmeket nem lehet megnézni még egyszer, mert annyira nem jók :B
    Lehet itt a kiadóknak is kardoskodni minőséget kellene kiadniuk.
    Na kicsit el is tértem, de a lényeg, ha az árak közelítenék az USA árakat biztos több dolog fogyna itt is mindenből.

Új hozzászólás Aktív témák