Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    válasz Intruder2k5 #14842 üzenetére

    Szerintem ez az nvram törlés kicsit más.. Ez amit linkeltem ugye úgy működik, hogy "megflasheli" a chipet egy olyan "firmware"-el (nevezzük inkább tartalomnak), aminél az összes bitet átvési 0-kra tehát nem csak a beállításokat, hanem (majdnem) az egész chip tartalmát beleértve a firmware helyét is törli. Aztán (újraindítás után) erre jöhet a teljesen szűz firmware, ahol csak azt a területet írja át, amit a firmware elfoglal, a maradék hely marad 0,0,0,0...

    Kicsit szkeptikus vagyok a Tomato-s nvram törléssel, mert működő firmware esetén elviekben nem lehet törölni az egész chip tartalmat.. (Működő op.rendszer alatt sem tudod egyszerűen letörölni a boot partíciót se Windows-on se Linuxon)
    Bár ha az opció kiválasztása után újraindul a router úgy, hogy csak az Asus Restoration Tool-lal éred el fix ip-vel, akkor lehetséges, hogy ugyanazt csinálja, de ezt kétlem.

    Alapesetben jól működő routernél nem feltétlen szórakoznék ilyennel, de arra, hogy kizárjam a tartalom bárminemű hibáját mindenképpen az említett "drasztikus" verziót alkalmaznám.. :K

Új hozzászólás Aktív témák