Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LazloGogolak

    csendes tag

    Sziasztok! ASUS RT-N56U ezt a router tipust ugy hirdeti a gyártó hogy a "AiDisk segítségével FTP szervert hozhat létre, mely egyedi URL címe segítségével bárhonnan elérhető.2 Gyakorlatban meg azt olvasom ezen funkció nem működik.
    támogatottságát se látom itt:
    http://event.asus.com/2012/nw/aicloud/dl.html
    most akkor ezen tipusnál nem áll rendelkezésre az ASUS felhő?
    Nekem lényeges lenne hogy különböző emberek más jogosultságukkal, és más könyvtáreléréssel, egy adott könyvtárat egyszerűen, érhessenek el böngésző link gépeléssel, vagy más egyszerű módon.
    most akkor ez megoldható ezzel a router típussal vagy nem?

    [ Szerkesztve ]

    GoGo

  • LazloGogolak

    csendes tag

    válasz Razermazer #16 üzenetére

    Köszönöm válaszod sokat segítettél akkor így már megnyugszom :R :) hogy csak jó routert vettem ha a Custom FW által meg lehet vele ugyanúgy oldani mindent, akkor minek dobtam volna ki több pénzt drágább router-re.
    Értelek tehát mindenképp Custom FW inkább, elfogadom tapasztalatod rendben erre frissítem a FW-t!
    Csak még egy kérdés furdal :) hogy az FW frissítés még ok is, csak a link amit adtatok ahonnan letölthető nem találok a hozzá custom FW- hoz Win GUI-t, (mert gondolom a gyári nem használható a custom FW-hez) szal biztos van hozzá mert azt írtátok különböző platformra van, de hol lehet elkerülte biztos a figyelmem.
    Van valami gyűjtő oldala, fórumai, ennek a ASUS RT-N56U router-nek vagy valami ahol friss infókhoz juthatok custom FW -vel kapcsolatba ahonnan letölthetem a Win GUI-t meg FW-ből a legfrissebbet stb?
    Köszönöm eddigi segítséged tom kicsit sok a kérdés de még új vagyok a témában.

    GoGo

  • LazloGogolak

    csendes tag

    válasz Razermazer #16 üzenetére

    Sziasztok!
    Köszönöm nektek a tippett, tényleg sokkal jobb mint a gyári FW, kezdjük ott hogy,
    1:HDD eddig hibátlanul kezelte, ellenben a gyárival ami már elején megfarolt hiába engedtem ki az összes féket jogoknál akkor se tudtam belépni néhány mappába.
    2 lényegesen megnövekedett a Wifi jelerőssége
    3. Guest hálózatok létrehozása a mi a gyáriba egyáltalán nincs mondjuk nem értem miért, gondolom marketing fogás vegyék a drágább routert amit persze biztos ugyanannyiért állítanak elő vagy még olcsóbban. :)
    3. az asus felhő nem hiányzik mert a ingyenes No-ip vel tökéletesen működik a távoli elérés, akár úton laptop -Bluetooth kapcsolat - mobil telefon - internet. kapcsolattal látom a otthoni HDD tartalmát.

    Most csak egy dolgon farolok míg rá nem jövök mi a hiba de ha tudnátok segíteni gyorsabb lenne mint egyedül.

    szal ha böngészőbe beirom a no-ip-s címem "ftp://sajátnév.zapto.org" - formában akkor a adott felhasználó és jelszava megadása után gyönyörűen megjelenik a böngészőbe a routerre kötött HDD tartalom.

    viszont azt nem értem hogy ha win7 nél új hálózati hely megadásánál érvénytelennek találja a mappát szal tovább se jutok az első lépésnél a hálózati hely címének begépelésénél.

    most nem vagyok még otthon de úgy router tűzfalnál ftp-is engedélyeztem, vagy más lenne a gond?
    Port Forwarding beállítás hiányára tippelek de nem vagyok biztos benne.

    GoGo

  • LazloGogolak

    csendes tag

    jó hát azóta megnéztem router fw tüzfal ok de ki is kipróbáltam filezilla klienssel tökéletesen működik szal nemigen port fw hiba, akkor nem tom win7 ulti 64bit miért nem tok csinálni egy francos távoli ftp mappát az asztalra, nem jó formában írom be, vagy mi a gond? pff nem értem...

    GoGo

  • LazloGogolak

    csendes tag

    válasz Razermazer #24 üzenetére

    Nagyon köszönőm a tippet túlnyomó részt ismerem is a programokat, de igazából azért vettem ftp képes routert hogy, már nem is a villanyszámla miatt mert van gépem jó pár ami fogyasztja amúgy is ha dolgozom, de ne keljen külön állandóan mennie egy gépnek meg se ki-be kapcsolgatni WoLon-lan -on hanem non stop mehet nem is kell vele foglalkoznom ha egyszer beállítottam jól van elég dogom amúgy is.
    Valami bagatel hiba lehet de még nem volt vele időm foglalkozni, hogy miért nem tok windows asztalra kihúzni egy francos távoli FTP meghajtót, lehet am avast internet Security blokkolja nem tom, majd legorom a francba amúgy sem telepítettem csak magát frissítette.
    De gondolom nagy baj nem lehet ha FTP kliens program egyből behozza a könyvtárat.
    am nektek megy a egyszerü Windows intézős FTP ezzel a Router-el?

    GoGo

  • LazloGogolak

    csendes tag

    válasz Kobor #27 üzenetére

    Köszi megnézted de nekem viszont XP-s gépemen egyből felcsatol, ki is húzhatom ikonként tökéletesen csípőből kezeli.
    Viszont Win 7 ulti 64 nél egyik módszer sem működik nekem azt már kinyomoztam hogy Win 7 - nél ehhez való egyszerűbb hálózati biztonsági protokoll nincs telepítve alapértelmezetten ami ehhez a FTP bemappoláshoz kellene.Az tuti nem a router probléma, hanem win 7 update gond lesz.
    Azt látom fórumokon hogy nem csak én küzdök ezzel, de állítólag frissítéssel megoldható, csak az a gond hogy én szinte sosem frissítem a windowsokat csak annyit ami éppen adott program futásához kell, mert ugye a közel 200Mb teljes frissítés után jelentősen szokott lassulni a win 7.
    Még az ehhez való a frissítő csomagot magában le is tölteném csak nem tudom hogy melyik az a a update a sok közül,32bit-hez már találtam de azzal nem működik.

    GoGo

Új hozzászólás Aktív témák