Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ecaddict

    senior tag

    válasz Laca 012 #37 üzenetére

    Nekem is ugyanaz a verzió van, szerintem az összes egy szállítmányból származik.
    A LED-ek ugye úgy működnének, hogy más szín jelezné, ha gigabiten megy a port ill. ha nem. Ha nem spórolták volna meg ezt a funkciót...

    Nekem nem kis meglepetés volt ez a gagyi antenna, mivel eddig csak a 500gPv1-el találkoztam. Már az is feltünt, hogy a szorító gyűrű műanyagból van és nem fémből.
    Persze vannak fokozatok. Néhány routernek csak belső antennája van.
    A marketing duma, hogy milyen szép ettől a router. A valóság meg, hogy a NYÁKra feltenni a rézcsíkot nagyságrendekkel olcsóbb mint a külső antenna.

    A fórumokat olvasva eddig az volt az érzésem, hogy tanultak a 500gPv1-v2 váltásból ahol csak a költségeket spórolták meg, de semmivel nem lett jobb (jóval olcsóbb mindent összeintegrálni, mint külön panelra rakni a WiFi-t), de nem.

    Az N16 kb úgy utódja 500W-nek mint a 500gPv2 a 500gPv1-nek.
    OK, gigabitesek lettek a portok meg n-es a WiFi meg több RAM is lett benne, de pl. alapból még 32MB RAM-ot sem használ (free-vel néztem). Azaz, ha valakinek csak ez kell kb. harmadáron is kap hasonló képességü routert.

    Az több mint szemétség, hogy kiadnak néhány router-t egy jóval jobb chip-el tesztelni, majd egy gyengéb verziót elkezdenek árulni mindenféle figyelmeztetés nélkül. OK, lehetett stabilitás vagy bármilyen gondja a másik chip-nek, de azért nem ártott volna ezt a chip cserére felhívni a figyelmet. Lehet persze az is, hogy nem mindenütt azonos HW-el árulják.

    Mindenesetre hétfőn megkérdezem hány napon belül lehet visszavinni. Hétvége ide vagy oda, nekem alig van időm erre és jó lenne megnézni a proci meg a RAM tényleges sebességét.
    Az, hogy csak 2.4 Ghz-es sávon megy a WiFi megy már korábban is tudtam, ez kevésbé érdekel. Azon a 4718 sem segítene, hiszen a HW-nek a többi része hiányzik.

    Viszont a lassú proci, lassú RAM nekem nem elfogadható. Ez lett volna (legalábbis nekem meg vsz. a többségnek) a lényege az RT-N16-nak. Persze aki eddig is megelégedett a gyári firmware-el lehet, ezzel a routerrel is elégedett lesz. Végül is az alapfunkciókat tudja, mégha egy kicsit drágán is.

    Nézegettem az nvram show kimenetét. Nem nagyon értem pl. clkfreq-et:
    clkfreq=480,240,120
    Eddig két érték volt: a proci meg a RAM. Mi ez a három érték?

    A 500gP-nél ugye ez volt a 300Mhz-re állítás menete (a gyári 266MHz-ről):

    nvram set clkfreq=300,150
    nvram set sdram_config=0x0022
    nvram set sdram_ncdl=0

    Most ezek a gyári értékek:

    clkfreq=480,240,120
    sdram_config=0x104

    Sehogysem jön össze a korábban linkelt BCM product brief-el.
    Nem lehet, hogy a 4716-ot tették be, viszont 480Mhz-re emelt órajellel?
    Sajnos ha szétszedném (de nem is szeretném) akkor sem érném el azokat az eszközöket amivel ezt meg lehetne mérni. Ha egyébként is szétszeded, nem tudád megnézni (lehet sima freki mérő is elég lenne)?

    A DIGI-s netet egyébként bírja vagy érezhető a különbség a 500gPv1/300MHz-hez?

    ### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

Új hozzászólás Aktív témák