Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krealon

    veterán

    válasz Nokedli92 #1242 üzenetére

    "Veszek egy méregdrága routert, ami eddig wifin keresztül a szobámba másolt 25-30MB/s sebességgel, most másol kb 10MB/s-el. Szerinted ez megfelelő?"

    Ha odafigyeltel a gimnaziumi fizikaorakon, akkor tudhatod, hogy a kulonbozo forrasbol erkezo, vagy visszaverodott hullamok interferalhatnak.
    Ha a kornyezetben, ahol a WiFi-t hasznalod, megvaltozik valami, akkor termeszetes, hogy ez az atvitelre is hatassal lehet. Ez a valtozas lehet akar egy rajtad kivulallo dolog is (pl a szomszed uzembeallitott egy elektromos eszkozt, ami zavarja az atvitelt).

    Szoval ha kornyezet nem alkalmas, akkor vehetsz akarmilyen meregdraga eszkozt, a WiFi atvitel nem lesz jo.

    A WiFi atvitelnel, a jel/zaj arany fuggvenyeben, az eszkozok automatikusan szabalyozzak a jelzesi sebesseget (ezaltal a kapcsolati sebesseget), hogy fennmaradjon a kommunikacio. A tipikus merheto atviteli sebesseg, a kapcsolati sebesseg fele korul szokott maximalizalodni. Ha te 10 MB/s (80 Mbps) sebesseggel masolsz, akkor ahhoz 160 Mbps vagy nagyobb linksebesseg szokott tarsulni.

    A jel/zaj arany ugyebar 2 tenyezotol fugg. Egyik a kornyezeti zaj, a masik pedig az adathordozo jel. Rovid idointervallumban (par perc) az elso nagyjabol allandonak tekintheto, igy az Access Point-tol tavolsag fuggvenyeben (ha mozog a kliens eszkoz) az adatjel szintje valtozik, minel meszebb megyunk, annal kisebb a jel, annal kisebb a kapcsolati sebesseg.

    Ha kliens eszoz nem mozog, akkor a kapcsolati sebesseg csokkenes oka a megnovekedett zaj lehet. Zajforras lehet egy kozeli ferkvencian sugarzo eszkoz, es / vagy visszaverodesbol eredo interferenca.

    Figyelmedbe ajanlom a kovetkezo temakat: WLAN és antennák valamint WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat (kiemelt téma) :R

Új hozzászólás Aktív témák