Új hozzászólás Aktív témák

  • Peci

    csendes tag

    válasz Krinyo #6210 üzenetére

    Nálam úgy indult, hogy rádión csatlakoztam össze először, majd egy idő után kábellel is összedugtam őket. (Fő, azaz Aimes router lan portból, node router wan-ba.)
    Észlelte a kábelt és átállt arra. Az AC68-on nem csináltam ezután semmit ezzel kapcsolatosan - itt meg lehetne mondani pl, hogy a backhaul etherneten menjen. Viszont a node routeren is ki lehet választani elsődlegest, így inkább itt választottam a kábelt elsődlegesnek.
    Ha akármi van, megvan az esélye bármely úton a kettő közötti kapcsolatnak.
    A gyakorlatban nálam a kettő eszköz közötti távolság miatt a rádiós backhaul messze nem is lenne már megbízható, de a kábeles gigabytes kapcsolat és a két router rádiója nagyon jó lefedettséget és nagyon jó minőségű kapcsolatot eredményezett.
    Az uptime itt lassan 2 napos, eddig még hibamentesen.

    Ami fura volt, az a 5GHz-es tartomány. Itt ő olyan frekit választott ami közelében volt egy működő közeli wifi, így ez a sáv olyan volt mintha lassan indulna el... Wifi analyzerrel kerestem egy jobb sávot, a 2 és az % GHz is fix, szabad csatornákon működik, így látványosan gyors az indulása és stabil a működése is.

Új hozzászólás Aktív témák