Új hozzászólás Aktív témák

  • __Keskin__

    tag

    válasz Daywalkerke #985 üzenetére

    Gondoltam, hogy az olcsóbb fritz-et nézed.
    Azt nem mondanám, hogy kevés embernek van 5ghz-t tudó wifije, kb 2013-óta bennen van már kb az összes eszközben szerintem a tied is tudja csak nem tudsz róla. :) Már egy samsug galaxy sIII-tudta vagy egy iphon 5 így a régiek közül

    Az 5ghz nem csak az ac-ről szól mert az n-es wifi is megy 5ghz-n és akkor nem 100-80mega amit tud, hanem ki lehet hozni a 200-t is.
    Nekem a 2008-as Macbook-om is tug 5ghz-en n-et és ott kitolja a 170megtát még 2,4-en csak 70-t.
    Én azt mondom azért törekedj arra, hogy 2,4/5Ghz-t is tudja, főleg ha wifit használsz azért én a 5ghz-t jobban pártolnám a nagyobb "tisztább" teljesítmény miatt, ha távolság is kell a ott a 2,4ghz is készenlétben.
    És ne tévesszen meg az antenna szám sem, ha gondolod priviben leírok mindent a wifi-ről de itt nem akarom kisregénnyel szét spammelni a falat.
    A MIMO számot nem feltétlen hoznám össze az antenna számmal de igazából elmondható, hogy igen.
    Az Asus amúgy azért volt négy antennás mert 2*2:2 volt mind két oldalom, szóval a 2,4-nek és az 5ghz-nek is 2-2 antennája van és nem azért mert mind két frekvencia 4-en küld.
    Az sem mindegy, hogy a vevő készülék mit tud, mert hiába lősz rá pl 3*3:3-ban ha az eszközöd 2*2:2.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák