Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz blakey #11663 üzenetére

    Azaz 1x1 AC lenne HT160 támogatással? Ezt pont amiatt nem hiszem amit írtál is, hogy a routerek többsége nem támogat 160 MHz -et (vagy nincs bekapcsolva) és akkor marad a 433 Mbps elméleti max. linksebesség? Ezt így egy gyártó nem vállalná be - pláne nem egy csúcstelónál ...

    Igen, ez a témakör nagyon sokszor előkerült már itt is meg a routeres topikban is. Kivétel nélkül kiderült, hogy "elnézték a rajzot". Sokszor utánanéztem a SOC -nak és persze, ha a gyártója szerint (mármint a SOC gyártója) sem támogatja a 160 MHz -et ... Persze a legtöbbször ez nem volt elég. Akkor szoktam javasolni ugyan nézzük már meg a router beállításait meg a telón a linksebességeket. Na akkor szoktak jönni a "lefagyások" ... Aztán persze ilyenkor meg szoktuk beszélni, hogy attól, hogy a routeren beállítja a 160 MHz lehetőségét, attól még a teló nem kezdi el támogatni azt ...

    Most csak itt a Mobilarénán utánanézve a Honor20 ( [link] ) meg a Honor20 Pro -nak ( [link] ) ezt írják: "kétcsatornás WiFi modem 802.11a/b/g/n/ac szabványú". Namost itt a 866 Mbps teljesen hihető: 2x2 AC 80 MHz csatornaszélességgel ...

    Úgy egyébként nem csak a router támogatás miatt nincs értelme. Még, ha támogatja és be is van kapcsolva akkor is tetemes plussz energiát zabálna ez fel - ráadásul úgy, hogy gyakorlati hasznát nem lehetne érzékelni (mobil/tableten meg pláne nem). Igen, ez egy PC -n vagy laptopon teljesen mindegy, de mobiltelón már nagyon nem.

    Nem vagyok naprakész az összes létező WiFi 5/6 SOC -ból meg telóból, de ha lenne egy példa akkor arra szívesen ránéznék.

    Úgy egyébként WiFi 6E telók vannak amik támogatnak 160 MHz -et - azokat tudom. Csiliárdba kerülő csúcsmodellek - pl.: Samsung Galaxy S21 Ultra (kisebb S21 -ek nem). Ugyanakkor már zsibbadok az időnként felbukkanó ilyen 30K HUF -os AC -s "csodatelók" támogatják csak azért, mert a routerbe beixeltem jellegű dolgoktól ...

Új hozzászólás Aktív témák