Új hozzászólás Aktív témák

  • teszt345

    tag

    Sziasztok!

    Adott egy RT-AX82U router, ami a következőket produkálja a gigabites alaplapi hálókártyával csatlakozó Windows 10-es pc-vel:

    Jul 12 14:50:50 kernel: eth3 (Int switch port: 3) (Logical Port: 3) (phyId: b) Link DOWN.
    Jul 12 14:50:53 kernel: eth3 (Int switch port: 3) (Logical Port: 3) (phyId: b) Link Up at 1000 mbps full duplex

    Teljesen véletlenszerű időszakokban, előfordul, hogy több órán keresztül semmi, aztán egyszercsak eldobja a kapcsolatot ismét, majd magától helyreáll.

    UTP kábelt már cseréltem, a router mind a 4 LAN portjában próbáltam már, a helyzet ugyanaz. Duplexitást állítottam a PC-n, auto/auto -ról full 1000-re, azt hittem, az megoldás lesz, de utána is jelentkezett.

    A routeren gyári firmware van, a legfrissebb.

    A digis gigás net bridge módba állított eszközből jön a router wan portjára, de ez gondolom most mindegy.

    Korábban RT-AC66U B1 volt, azon nem tapasztaltam ilyet, sőt a 82-esen is csak az utóbbi időben.

    Nem tudom semmiféle változáshoz kötni, firmware frissítés sem volt emlékeim szerint mostanság.
    Még egy dolgot nem próbáltam, de meg fogom tenni hamarosan, hogy egy másik géppel kitesztelem.

    Tapasztalt valaki hasonlót? Esetleg ötlet, javaslat a megoldásra?

Új hozzászólás Aktív témák