Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz azbest #34639 üzenetére

    "persze, hogy belefér, hiszen nem bordás ram, hanem csak matrica van rajta. Elég bosszantónak tűnik hogy ragasztós, az szerintem inkább csak elektronikai árnyékoló, vagy védő, nem hiszem, hogy sok hőt elvezetne."
    Az engem is meglepett, mert a fényképen nyoma sincs a cuccnak.
    Csak a Micron RAM modulok látszanak. Nekem az Axagon külső házban volt ilyesmi, az speciel hővezető volt. Amit még kiderítettem, hogy a Kingston is Micron tech-re támaszkodik.
    "Asusnál fura, hogy zavaros a max ram mennyiség támogatás leírása. Az én gépemnél is össze-vissza írták. 8 integrált +8 slotban kombót némelyik oldalukon maxnak írták, máshogy bővíthetőnek. És a gyakorlatban is jól megy a 8 + 32, sebességben kb ugyanannyi integrált grafikával legalábbis. Az integráltnak a gépembnen nincs spd-je, szóval kiolvasni sem tudom milyen és az alaplap hátoldalán van, így a chipeket sem látom, de valsz 4 chipes, valsz x8, mert a 4 chipes gyári modul is 1Rx8"

    Nekem 32 GB RAM-ot írt maximumnak, ami mondjuk elég fura érzés, mert kb olyan mint egy rokkantosított lap, amikor pl a G531-nél 64 GB RAM a támogatott mennyiség. De az kemény lenne ha ebben is menne a 2x 32 GB RAM :D Mondjuk kipróbálni nem fogom :D

    A gyári Micron elvileg 4 chipes, a Kingston elvileg 8 chipes. Most ha berendelem le kellene tesztelnem, és természetesen le is tesztelném pl Cinebench eredményeim vannak régebbről valahol. Illetve PCMark az bizonyosan. 3DMark is. Gebasz akkor van, ha lassabb lesz mint a gyárival ... akkor 14 napon belül visszaküldhetem. Mondjuk ez a sebesség dolog csak most ütött be, és a meglepetés erejével hatott is. Normál esetben nem ezért vesz RAM-ot az ember, hogy pár FPS-sel többje legyen, hanem a programoknak kényelmesen legyen helye ne az SSD-re kelljen írkálnia, és ne 84%-a legyen foglalt Filmora alatt. De itt nem pár %-ról van szó pro és kontra.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák