Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xes750

    tag

    Hello mindenki!
    Most vettem z906 os hangfalszettem, szeressem, csak annyi gond van vele h kene hozza egy hozzáillő hangkartya is. Most Asus Maximus IV gene-z alaplapomhoz van csatalakoztatva amibe egy FX Supreme X-Fi 2 van de mint kiderult ez inkabb szoftveres plusz mint sem hardwares, szoval dts-t mar nem tudja szegenyke igy a filmek amik mar 5.1 dts-es vannak dekodolasra kerulnek a logi altal de a jatekok, ha csak nem kapcsolok at beepitett hangkatyara, p/sdif rol akkor csak stereo 3d. ha meg atkapcsolok hangkartyara hallhatoan gyengebb a hangja (de mar elo térhangzása van)
    szoval a keredes a kovetkezo lenne:
    Xonar D2X http://www.asus.hu/Multimedia/Audio_Cards/Xonar_D2X/
    VAGY
    Xonar DSX http://www.asus.hu/Multimedia/Audio_Cards/Xonar_DSX/
    Jatekra, filmezesre lesz fulhallgatot nem fogok hozza hasznalni.
    Kerdes melyik lenne jobb a ketto kozul amivel kitudom hasznalni a hangrendszerem adottsagait. (meg azt se tudom milyen kabellel kossemossze a hangrendszert a geppel, az biztos h a tosslink p/sdif sokkal jobb hangod eredmennyes, szoval erre is szivesen fogadom az ajanlasokat, de plz olyan irjon aki biztos benne nem csak sejti valahonnan.)
    fontos h a DTS-t es a DD-t tudja
    Elore is koszi a helpet!

  • Xes750

    tag

    válasz jaffa 2843 #6348 üzenetére

    Köszi a valszt Jaffa!
    De ugy velem szüksegem van a DD-re is mivel a jatek amivel jatszni szeretnek (többekkozt) a battlefield 3 ami tudtammal nem dts, hanem DD "csak". (Tudom h ezt nem irtam eddig, bocsi) viszont eddig azt hittem hogy ha tudja a dts-t akkor a dd-t is (valahonnan azt kepzeltem h dd fejlettebbje a dts ... :W ) azt hallottam h az analog osszekötös jobb, es szeretnem azzal ami a legjobb (nem vagyok milliomos csak szeretnem a legjobbat kihozni abbol amim van, es maximalisan kihasznalni ezert is zaklatlak itt titeket a kerdeseimmel).

  • Xes750

    tag

    válasz jaffa 2843 #6350 üzenetére

    Te melyiket ajanlod analog vagy digital?

    "A BF3 nem használ semmiféle DD-t, legalábbis nem úgy, ahogy te gondolod"

    Nem tudom de igy gondolom aztan ha nem igy van kerlek javitski!

    Egy jo film 5.1 dts hangal at megy az alaplapi optikamon (de mar lekodoltam 5.1 dtsbe) es a logi DAC ja visszalakitja es szepen szol -> boldog :C

    Jatekba (itt BF3) nincs megcsinlava az 5.1 DD http://www.dolby.com/us/en/consumer/content/game-software/battlefield-3.html
    Ezert ezt nekem ha digitalis toslink p/sdif alaplapi kimenttel van osszekotve a logi akkor o csak egy stereo 3d-t tud ami nem igazi 5.1 hiba szol mind1ik hangfal.
    de ha atvaltok a beepitett hangkartyara ami mar tudja az 5.1et de a jatek hangjat nem tudj a dd- be kodolni, ezert a logi vagy stereo 3d-t csinal belo ami szinten nem lesz 5.1, vagy nem csinal semmit, de akkor meg hallhatoan gyengebb elettelenebbek a hangok mintha az elobb emlitett alaplapi p/sdif fel lenne osszekotve (viszont mar 5.1es)

    Szoval ....gondolom en .. (de szolj ha hulyeseget beszelek) ha meg vennem a hangkartyat amit mindjart kitalalunk h melyik legyen :) akkor a jatek mar tudna kodolni 5.1 es DD hangzasra ..eess (itt jon amibe nem vagyok biztos) hogy akkor a logi kiszall es csak leadja amit kap, vaagy dekodolja amit kap (ugyan ugy mint pl a filmeknel) de remenyeim szerint a vege az lesz h a filmeknel "megszokott" /(es p/sdif- n keresztul) "burtalis" hangot fogom kapni real 5.1 es hangzasban.

    Koszi megegyszer h segitesz ! :)

  • Xes750

    tag

    válasz Visormail #6352 üzenetére

    Koszi, ez kellett h tisztabb legyen a kep. (valamit kapizsgaltam de igy okes)

    Szoval akkor kelleni fog hangkartya ha szeretnem azt a minoseget mivel ahogy mondtad nincs meg hanem meg kell csinalni, es ahhoz kell egy arra kepes hangkartya.

    Szoval akkor nem lesz eleg a DS (ami nem tudja a dd-t ahogy Jaffa mondta) vagyis igy kelleni fog a D2 mi tudja a DTS/DD -t is. Jol mondom? es ehhez optical vagy koax megoldast javasolsz(tok)?

    Thx

    [ Szerkesztve ]

  • Xes750

    tag

    válasz bozont #6354 üzenetére

    Hello Bozont!

    Az alaplapomba csak (x szerias csatolo megy bele, de tudom h ez itt nem relevans, csak azert irom le hogy ne kelljen mind2 valtozatot leirkalni.)

    Nem kekeckedni akarok veletek, meg nem vonom ketsegbe amit mondtok, (foleg mivel Ti ertetek hozza ellentetbe velem :) ) es en lennek a legboldogabb ha csak a DSX vagy a DX arat kene kifizetnem a D2X helyett... de...

    Az asus honlapjan azt latom
    hogy DX: Teljes körű Dolby Home Theater támogatás
    [link]

    Dolby Digital Live:
    Valós idejű 5.1-es Dolby Digital surround hangkódolók
    Dolby Pro-Logic IIx:
    Probléma nélkül átalakítja a sztereó vagy az 5.1-es hangzást 7.1-es surround hanggá
    Dolby Headphone:
    Valószerű sztereó-5.1 átalakítást, vagy 3D pozíciós hangteret bármilyen sztereó fejhallgatóval
    Dolby Virtual Speaker:
    Teljesen valós 5.1-es hangzást nyújt, akár két hangszóró használatával is.

    Szoval itt van DD de DTS az nincs ha jol latom.

    DS: "Élvezze a valódi házimozi hangzást a DTC Connect technológián keresztül"
    ami:
    A DTS Neo szoftvercsomag magában foglalja a Neo PC™ és DTS Interactive™ technológiákat. A DTS Connect tökéletes Hi-Fi surround hangzást tesz lehetővé bármilyen számítógépen. Erőteljes médialejátszó és játékkonzol pillanatok alatt.
    Mindig körülvesz - DTS Neo: PC ™
    Bármilyen sztereó jelet átalakít 7.1 csatornás hanggá - hozza ki a legtöbbet a többcsatornás hangrendszeréből!
    A világ legjobb surround hangzása az Ön szolgálatában - a DTS Interactive™
    Minden hangot fantasztikus 7.1 DTS digitális surround hangzásúvá alakít az S/PDIF kimeneten keresztül – az elérhető legjobb számítógépes hangot biztosítja. (itt ertem miert irtad h ez jo a digitalishoz Bozont)

    De itt meg szo nincs DD rol :S
    Szoval akkor valami itt nem stimmel vagy meg en nem latok tisztan.

    Koszi!

  • Xes750

    tag

    válasz Visormail #6356 üzenetére

    Akkor megszuletett Xonar DX
    (es meg a penztarcan is jol jart koszonet nektek!)

    Eljen szoval akkor Xonar DX fogja majd kicsomagolni a filmek hangjat es 5.1 DD be varazsolni a BF3 mat a S/PDIF es toslink digitalis kabelen akuldeni a loginak ahol neki mar nem lesz semmi dolga (nem fog a decode vilagitani, se semmi mas).

    Kiralysag, most mar ertem! (es egyet is ertek h eleg lesz a DX)

    Koszi a segitseget mindenkinek! (assus meg jobban odafigyelhetne...)

  • Xes750

    tag

    válasz Visormail #6358 üzenetére

    Ahhh szoval a filmet csak tovabb loki es majd dekodolja a logi
    a jatekbol meg "filmszeru" kodot csinal tovabb kuldi es a logi ugyanugy dekodolja mint ha film lenne decode led minenhol vilagit es szep terhangzast kapok Me -> :C

    (am jo h irtad, mert mar kezdtem parazni, mert olvastam rola tesztet meg az este es lattam hogy nem kepes a DTS kodolasra (de tovabb kuldi ahogy azt mutattad is a asus honlapjan) de mivel DTS-t nem is kell kodolnom se dekodolnom (mert a logi megcsinalja a dekodot) a kod meg ugye mar keszen van a filmbe. (jatekot meg nemtok ami tudna ilyet) igy felesleges is lenne a D2X a DX meg megcsinlaja a DD Live -ot :) )

    Errol olvastam h par helyen errol vitaznak (most mar ertem pontosan mirol) h duplan dolgozik kodol es dekodol es igy romlik a minoseg, de sokak szerint nem eszlelheto mertekben.

    Orok hala! :)

    U.I.: ha analogon kuldenem at akkor nem lenne decode mert a filmet dekodolna a hangkartya a jatekot lekodolna/dekocolna es ugy kuldne at, de akkor kiszalna logi teljsen, es itt mondtak paran h jobb lehet a hangkartya DAC ja mint a logie, de sztem ha mar ennyi penzt kiadtam a logira akkor csak hagy dekodolgasson :)

  • Xes750

    tag

    válasz Visormail #6360 üzenetére

    Jaja akkor ki is fogom probalni, am adtak analogot a logihoz (csak nem szart, persze gondolom nem is a legjobbat)

    toslinkbe meg ez van: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002NLWD5O/ref=oh_details_o00_s00_i00
    de sztem ez jo lesz :)

  • Xes750

    tag

    Hello mindenki!

    Egy Xonar D2X boldog tulajdonosa lettem az unnepek soran.
    Nagyon meg vagyok elegedve a kartyaval, hangminoseggel, mindennel.

    A videokartyam cserelni fogom a kozeljovobe es egy kerdes motoszkal a fejembe, megpedig hogy a VGA tulzott kozelsege hathat e a hankartyara?
    (mATX es alaplapom van a VGA 3 slotos lesz es nem fog slot maradni a hangkartya es a VGA kozott)
    Gondolok itt interferenciara vagy barmi masra ami miatt rosszabb lesz a minoseg e a leadott hangnak vagy akar a felvetelnek is. Eloszor arra gondoltam h biztos kihat, de kesobb meg arra h az vegul is csak a huto nincs benne aram csak nagy darab "vas". Irtam is az ASUS nak h mi a velemenye a kerdesrol es legnagyobb meglepodesemre azt irtak hogy semmi gond nem lehet vele. Azert mindent nem hiszek el amit mondanak, ezert gondoltam megkerdezelet titeket.
    Ha valakinek van "biztos/fel biztos" velemenye, vagy tapasztalata a dologgal kapcsolatban annak nagyon orulnek ha megosztana velem.

    Koszi elore is!

  • Xes750

    tag

    válasz ozzy711 #7000 üzenetére

    Koszi a valaszt!

    A hutesnek ott szivo hatasa van ugyebar, szoval ha nagyon orog a venti akkor az "athallatszodhat" (ha nagyon egyeszeruen akarok fogalmazni).

  • Xes750

    tag

    válasz ozzy711 #7002 üzenetére

    Hello megint!
    Ha mar ilyen segitokesz vagy akkor en meg leszek kicsit pofatlan es keredezek gyorsan meg egyet ;)

    Chrome bongeszombe Shockwave Flash 11.5 r502 plugin van telepitve hogy minden hangfalon szoljona youtube os zene. A kerdesem/problemam az lenne hogy neha recsegve kezdi el lejatszani nem pattog hanem "hrr hrr hrr" jellegu hangok lesznek benne.. ujrainditom a bongeszot v atmeretezem akkor megjavul a problema. Valoszinu a fentemlitett pluginnel lesz gond? Netan van mas tipped, esetleg ajanlasod hogy minden hangszorobol halljam a youtube os zeneket is?

    Koszi :)

  • Xes750

    tag

    Hello Sracok!

    Olyan kerdesem lenne hogy az normalis ha a RMAA tul magasnak erzekeli az audio playbackemet ha maxon van a Xonar centerbe a hangaero? Hulyekerdesnek hangzik, de azert kerdem mert adtak hozza egy Guide konyvet ahol le tudom tesztelni a hangkartyamat (nem a konyvel :D ) es ott azt irja (mutatja a kep) h maxra van allitva a Record meg a Playback is. Na most ha nekem ez max akkor nem ajanlja a tesztet. (es bizonyos frekken recseges is hallottam ha hangosan hallgattam a zenet, ezert is teszteletem mi a baj) de akkor ez volt.
    Ha vissza veszem akkor mar irja h megfelelo az ott megadott erteket (-1db) pont eleri es zold minden mehet a teszt.

    Sok bla bla utan a kerdes, ez most baj vagy nem baj? (Szemelyszerint bajnak erzem mivel ~60% korul van a playback es akkor idealis. Nem tom h csak a kisebbsegi komplexusomnak szeretnek eleget tenni h 100% on legyen es majd "moderalom" a hangfal szabalyzojaval, vagy jo ez igy mivel igy lesz "normalis a hang" ahogy szolnia kell es amugy meg tulhangos (mivel nagyobb db)

    Szoval ez jo, rossz, hibas, jobb mint az atlag, rosszabb, kuldjem vissza, bekeljek megvele? :)

    Ja meg a latency ... mar szorakoztam vele Ableton Live al (baratnom hobbyszinten enekel es felveszi stb) de ahogy irtatok is ha magas akkor kesen jon vissza a hang (milyen meglepo :) ) az RMAA azt irja h 8-12 kozott van mar mint hol ezt hol azt irja... ha AISO ba 60 ala allitom meg mar kicsi a sample rate.
    Tudom h rakat fos a win8 latency szempontjabol, de akkor ennyire befolyasolja? mert 10 korul mar "tokeltes lenne" de nem 60 on... Ha van erre is tippetek vagy akar csak 1 jo linketek akkor azt is megkoszonnem!

  • Xes750

    tag

    válasz Shing #7055 üzenetére

    Koszonom a segitseget!

    http://audio.rightmark.org/download.shtml ha innen letoltod a
    " ASUS Xonar D2 RMAA 6.0.5 Test Guide (in English) v1.2 " PDF et akkor ott meglathatod hogy maxon van.

    Igen Unit hasznalok meghozza C medias panellal (elmeletileg valamivel jobb a latency mint a Unis Xonaros panelnal) Itt nincs kulon left es right channel csak 1 van a mixeren belol a Speaker (amihez a hankartya van rendelve) Itt sajonos reset gomb sincs... de emlexem a resetnel az eredetibe mindent maxra tett.

    hmm..

  • Xes750

    tag

    Windows 8 es D2X hasznaloknak kozerdeku kozlemeny!

    Eddig Uni driverrrel probalkoztam de voltak gondok (nem reszletezem).
    Kijott a win8 driver hozza (elmeletileg csak beta) es nagyon meg vagyok vele elegedve! latency felere csokkent, minden aprobb hiba megszunt ami a masik drivernel jelen volt.

    Csak ajanlani tudom!
    (jo pont asusnak!)

Új hozzászólás Aktív témák