Új hozzászólás Aktív témák

  • Jimmy1010

    újonc

    Üdv Mindenkinek!

    Korábban én is CL használó voltam egy X-FI Elite Pro személyében, ma viszont már egy Xonar Essence STX boldog tulajdonosa vagyok. :) Én csak is a zenehallgatásra használom a gépet illetve netezésre. Nálam nagyon szépen teljesített az elite pro és a maga idejében valóban a csúcsok csúcsa volt. Driver problémám soha nem volt vele Win7 64 bites rendszeren. 6 hónapja használom az STX-et és mára már azt hiszem hogy tudok különbséget tenni a kettő között. Nos elmondhatom hogy nagy különbségeket nem véltem felfedezni a 2 kártya hangja közt, de azért van.
    A xonar nagyobb dinamikával rendelkezik, amit a 2 kártya adatlapján is olvasható 116 illetve 124 DB. A maga idejében egyedülálló volt az elite pro teljesítménye is. A sztereó színpadot is nagyobbnak érzem a hangszerek jól elkülönülnek szinte kottázhatóak. A mélyek teltek dinamikusak és a magas hangok is szép tiszták,de nem tolakodóak. Zaj még az erősítő teljes hangerőre való állításakor sem halható. NAD C541i simán veri ezzel sok mindent elárulok. Ezt a hangkártyát valóban csak annak ajánlom aki a muzsikát komolyan gondolja. Egy ilyen kártyához már egy komoly hangrendszer kell, hogy élvezhessük teljesítményét és persze a Foobar + Asio. MP3 és egyéb tömörített állomány, + hangszínszabályzó vagy EQ kizárva. :)) :C 5 csillagos termék.
    Mindenkinek jó "Zene" hallgatást kívánok!

Új hozzászólás Aktív témák