Új hozzászólás Aktív témák

  • flash-

    veterán

    válasz StarZ3r0 #474 üzenetére

    na azt nem tudom,nekem kedd óta van 1155ös platformom,addig 1156os volt. :DD

    a smart connectről pl ezt találtam:

    A Smart Connect nevű megoldás, mely alvó üzemmódban figyeli azokat az alkalmazásokat és webes szolgáltatásokat, melyekbe be vagyunk jelentkezve (például egy e-mail kliens, vagy egy böngészőben megnyitott Facebook/Twitter oldalt). Az ilyen állapotban letöltött információkat akkor is meg tudjuk tekinteni, ha távollétünkkor az internetkapcsolat megszakadt.

    A Rapid Start is az alvó módhoz kapcsolható, mely nemes egyszerűséggel annyit tesz lehetővé, hogy körülbelül 5-6 másodperc alatt harcra kész állapotba kerüljön a gépünk, a hibernálás megszakítását követően.Ennek ellenére a "fagyott állapot" nem igényel semmilyen energiát, ugyanis az eszközök fogyasztása pontosan 0 ekkor.

    Mindkét technológia főleg a notebookok esetén lehet kiemelkedően fontos, így ennek tudatában az Intel folyamatosan be is fogja ezeket vezetni, a Sandy Bridge-es, Windows 7 operációs rendszerrel szerelt gépeiben.
    forrás:pwcorld.hu

    ez a Intel® Rapid Storage Technologyról még ennyit sem tudtam kideríteni,van róla angol leírás,de nincs energiám belemélyedni nagyon,ahogy én értem ez akkor jó ha több merevlemezünk van a gépben,akkor valamiért nagyobb védelmet nyújt...

    na ez a Intel Management Engine illesztőprogram meg nem tudom hogy kell e...majd a szakértők megmondják.

    Inf drivert mindenképp fel kell tenni az tuti
    meg az axtu is nagyon ajánlott figyelni és szabályozni a hőfokot.

    Xfast usbről pont tegnap olvastam hogy lehet nem kell feltenni,merthát bootnál van hogy ott akad meg kicsit a rendszerindítás.Merthogy állítólag az xfast gyakorlatilag nem végez mást mint registry módosítást:

    Manually enabling Turbo mode on a board from a vendor that doesn't offer its own utility is possible by modifying the HKEY_LOCAL_MACHINES\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\usbstor\054C00C1 registry key. Add a 32-bit DWORD value named "MaximumTransferLength" and specify the maximum transfer size value between 65535 (64 KB) and 2097120 (2 MB) in the data field. Depending on the vendor, some Turbo mode optimizations occur at the signaling level to remove the wait, ready, and acknowledge commands inherent to USB. However, these optimizations play only a minor role in how Turbo mode improves performance.

    cir vezérlő azt hiszem infra vezérlő
    Az app chargerrel úgy tudom gyorsabban fel lehet tölteni a géphez csatolt usb eszközöket(pl mobil,mp3 lejátszó)

    [ Szerkesztve ]

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

Új hozzászólás Aktív témák