Új hozzászólás Aktív témák

  • Anacronicus

    csendes tag

    válasz Tidus #804 üzenetére

    Tidus! Tudatosan választottam ezt a "fullos alaplapot" ahogy Te írod. Fontos volt számomra, hogy lehetőleg minél később kelljen új funkció miatt másikat vásárolnom.
    Nem azért, hogy 3 videókártyával dolgozzak, vagy túlhajtási rekordokat hajszoljak.
    Ahhoz, hogy mennyire értek hozzá, ennek semmi köze nincs az alaplap képességeihez.
    - "A kompatibilitással kapcsolatban nézd meg a gyári oldal specifikációját. Minden ott van." -írod.
    Ezt a mondatot nem értem, mert egy gép amin csak windows van, szintén mutathat olyat, hogy nincs, vagy nem megfelelően telepített a driver.
    A gyártó által kiadott telepítőlemezről telepített meghajtó, vagy a honlapjukról a megfelelő operációs rendszer figyelembevételével letöltött driver nem lehet inkompatibilis az alaplap összetevőivel.
    Tehát mire gondoltál?
    Hogy mennyire "vágom a dolgokat"? Nem is tudom. Már akkor számítógépekkel foglalkoztam, amikor az operációs rendszer még mágnesszalagon volt, később diszken amelyből volt fix és kivehető 2,5 vagy 5MB.
    De ez semmit nem jelent, mikor félévente jelenik meg új struktúrájú eszköz.
    Ezt, aki nem ebben a szakmában van naponta nem biztos, hogy tudja követni.
    Viszont épp ezért kérhetek nyugodtan tanácsot attól aki esetleg már szerzett tapasztalatot ebben a témában. (Az előző alaplapomon pl. soha nem volt az alaplapon lévő eszközök drivereivel problémám, az Asus elkényeztetett.
    Hangkártyával, játékvezérlővel viszont igen.
    Ezzel az alaplappal hamar szereztem olyan tapasztalatot, hogy nem mindegy, hogy milyen sorrendben telepítem a drivereket. Valószínűleg valamilyen hibát követtem el, amikor a kérdésben található problémát találtam, és az azért következett be, mert a - számomra új eszköz -az SSD telepítésére koncentráltam.
    Az utolsó fázisnál már nem néztem meg az eszközkezelőt, vagy valami ilyesmi.
    Most viszont aprólékosan leírtam, melyik meghajtó mikor települ. A verziókat eddig is mindig leírtam.
    Tehát, mikor megkaptam a lapot, kipróbáltam a hozzá adott telepítőlemezzel. Mivel a BIOS verzió a legelső volt, amivel a lap megjelent, a lemezzel is működnie kellett.
    Így is volt.
    De közben frissítettem a legutolsó Kaveri előtti verzióra, (Mivel nekem még nincsen) és közben a legújabb drivereket is letöltöttem a gyártó honlapjáról. (Semmiféle kompatibilitási problámáról nem írtak, hogy esetleg egy driver csak x.xx BIOS verziótól lenne használható...

    A kérdésemben leírtam, milyen módszereket próbáltam. Ehhez képest Te sem tudtál más -számomra ismeretlen módszert, trükköt - leírni.
    Azért köszönöm, hogy foglalkoztál a problémámmal...

    Üdv: Anacronicus

    Asrock FM2 A88X Extreme 6+, A10 6700, Enermax EG365P-VE,

Új hozzászólás Aktív témák