Új hozzászólás Aktív témák

  • miresz

    veterán

    Nah feltettem az ASRock-tól kapott UEFI-t. Humoruk az van. AZ UEFI száma L1.11 Dátuma:2011.11.11. LOL! :DDD Nah a lénnyeg az,hogy végre bent van az APM on/off funkció is,+ amit tegnap Szunnya kolléga írt azok a funkciók is.Megrángattam a procit, először 4000Mhz-ra (alapfeszen),aztán 4500Mhz (1.300V) egyenlőre ennyire volt időm. Benchmarkok közül a 3Dmark11-ben (4637 ) minimális,a 3D vantage alatt (17407 ) jelentős különbség volt az alap órajel,ill az emelt között.Cinebench11.5 alapórajel mellett 3.99pts-t kap,míg 4500Mhz-n 5.31-et. Rendszer alatt,ill. Játékok alatt már sokkal érezhetőbb a külömbség.A rendszer indítás úgy meg gyorsult,4500Mhz-n,hogy a windows jel már nem áll össze,hanem kiírja,hogy windows indítása,és már a betöltött asztal a következő kép.(szerintem ez köszönhető az FX brutálisan jó memória kezelésének) Játékok alatt(BF3,DIRT3,MW3,SKYRIM) az FPS átlagban 12-18FPS-el megnőtt emelt órajel mellett. Volt ahol semmit sem emelkedett,de volt ahol majd 20 FPS-el több volt.A minimum FPS-ek is nőttek.(mondjuk a PHII-X4-hez képest alapon is jobb minimum FPS-eket hoz) Windows élményindex alapon az FX6100 kevesebbet kapott mint a PHII X4 965,viszont a rendszer érezhetően gyorsabb az FX-el.Fene sem érti ezt. :F A játékok is jobban,simábban futnak,magasabb FPS-el. Akkor most hogy is van ez? A benchmarkok nem nagyon fekszenek a procinak,viszont a rendszer,ill a játékok azok nagyon is jól. A Benchmarkok amúgy sem érdekelnek a lényeg az,hogy a játékok és a rendszer gyorsabb lett,és ez számít.

Új hozzászólás Aktív témák