Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kuk@c

    tag

    Sziasztok!

    A mai nap szembesültem azzal (nem bújom napi szinten a jogtárakat), hogy bővült az jogdíjköteles termékek listája:

    ÚJ: Audio, illetve audiovizuális tartalom tárolására, illetve lejátszására alkalmas nem
    hordozható személyi számítógépekbe integrált tárolóegységek (pl. beépített tárolóegységgel
    rendelkező asztali számítógép, PC, desktop computer (TINY, USFF, USDT, D, TT, SFF, T, MT,
    CMT), egybeépített asztali számítógép, all-in-one desktop számítógép)
    • ÚJ: Audio, illetve audiovizuális tartalom tárolására, illetve lejátszására alkalmas hordozható
    személyi számítógépekbe integrált tárolóegységek (pl. beépített tárolóegységgel rendelkező
    notebook, laptop)

    Egyéni értelmezésem szerint az összes asztali PC, notebook ezentúl ugyanúgy matricás lesz mint az adathordozók.

    Viszont nagyon sok kérdés felmerül ezzel kapcsolatban, és hátha akad itt a fórumon olyan akivel ezeket a kérdéseket ki lehet beszélni.

    Pl. használt gépek, egyedileg összeállított PC-k, tárhely bővítés, stb...

    Ezen a linken van egy bővebb leírás, viszont ezekről nem nagyon van szó: [link]

    Elég sokakat érinthet, ezért indítottam külön témát.

    @

    "Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

  • kuk@c

    tag

    Üzletben dolgozok, attól tartunk Mi is, hogy jó magyar szokás szerint a bürokráciát nehéz lesz "kezelni".
    Még fogalmunk sincs hogy lehet kivitelezni pl. egy HDD bővítést. Az rendben van hogy a nagyker ráteszi a matricát az adott kapacitás szerint (használt gépnél). Viszont nagyon sokszor kérnek ott helyben bővítést is, ami ugye már plusz matricát jelent.

    Ez nagyon káoszos, senki nem tud semmit, de ha nem használod a matricákat majd jön a bünti ellenőrzéskor.

    Vagy összerakott PC: nagykertől megrendeljük az alkatrészeket, összeállítjuk. Ilyenkor a nagyker fogja az alkatrészekkel küldeni a matricát (ő nem tudhatja hogy az össze lesz rakva gépként, esetleg alkatrészenként adjuk el), vagy Nekünk kell megszerezni, ami lehet több hét is?

    És ha alkatrészenként számlázok és nem komplett gépként akkor a vevő alkatrészeket vett, és neki kell matricát vegyen ha összerakta? :D

    @

    "Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

  • kuk@c

    tag

    válasz tope #2 üzenetére

    A külső adattárolókra kellett eddig matrica. A beépíthetőre nem kellett, elvileg most is csak akkor ha beépítésre kerül.

    harry:

    Eddig a beépíthető adattárolókra semmilyen jogdíjfizetés nem volt. Január 1-től minden használt és új PC-nek, notebook-nak tartalmaznia kell a tároló kapacitásnak megfelelő jogdíj matricát. Ezt abban az esetben is fizetni kell elvileg ha mondjuk bővítesz (veszel egy 2TB vinyót a gépbe, mert változott a tárolókapacitás)

    @

    [ Szerkesztve ]

    "Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

  • kuk@c

    tag

    válasz harry #8 üzenetére

    Igen, csak ha beépítésre kerül.

    Nem tudom mi a helyzet a NAS-okkal? Ezek elvileg egyik csoportba sem sorolhatóak.

    Samott:

    Kicsit kiakadtam én is ezen a pénzéhségen, szerintem a legtöbb PC-t, notebookot munkára használnak, amin nem fognak mp3-at tárolgatni. Ahogy írtad is, Spotify, Netflix eleve olyan szolgáltatók akik fizetik a jogdíjakat. Akkor mi a frászért kell még a külön fizetni a tárolókapacitásért??? :U

    @

    "Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

  • kuk@c

    tag

    válasz Luighi #13 üzenetére

    A lassúságuk miatt lehet a legtöbbet aggódni. Főleg a mai világban, amikor minden most és azonnal kell.

    A másik, hogy személyesen vagy meghatalmazott útján lehet átvenni a matricákat. :F

    A jogdíj befizetésének hitelt érdemlő igazolását követően telefonos időpont-egyeztetés szükséges a hologramos címkék átvételéhez. Az egyeztetett időpontban a címkék Irodánkban (1016 Budapest, Mészáros utca 15-17.) személyesen, vagy meghatalmazott útján, cégbélyegzővel vehetők át. Felhívjuk figyelmüket, hogy a hologramos matricák kizárólag a fenti címen vehetők át, postai vagy egyéb megküldésre nincs lehetőség.

    21.század?

    Lesz itt káosz, nem kicsi. Aki ezt kitalálta... :W

    @

    "Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

Új hozzászólás Aktív témák