Új hozzászólás Aktív témák

  • maestro87

    őstag

    Sziasztok!
    Előre is bocs a tudatlanságomért és ha valamit rosszul írok, akkor javítsatok ki! :)

    Atmel Studio-ról mi a vélemény arduino és c programozás tekintetében?
    Az az igazság, hogy PIC programozás után elszeretném kezdeni az AVR programozást is és most keresgélek szoftverek után, hogy melyik fejlesztőkörnyezetet használjam. Suliban fél évig programoztam AVR-t azt hiszem AVR Studio-t használtunk, de az már régen volt és most inkább azt mondanám, hogy nem tudok AVR-t programozni.:)
    Olyan fejlesztőkörnyezet kellene nekem ami elterjedt és tudásban olyasmi mint PIC-hez az MPLAB X IDE (az lenne a legjobb ha létezne hozzá avr arduino compiler is:)).
    Tehát jó lenne ha olyan kényelmesen tudnék benne programozni mint az MPLAB-ba ahol megírhatom a kódot is, illetve 1 gombnyomásra lefordítja és be is égeti az AVR-be.
    Ilyen ebay-es AVR ISP-s kütyüvel szeretném felprogramozni a chipeket, szóval jó lenne ha támogatná ezt (mint MPLAB a PicKit-et). De az se nagy baj, ha az égetéshez külön szoftver kell.
    Az Atmel Studio ezeknek eleget tesz, ti milyen szoftvereket használtok?

    Ja, igen és milyen compiler-eket használjak? Mert PIC-hez van többféle is, de AVR-nél (C és arduino) nem tudom mi a helyzet. Vagy az Atmel Studio tartalmaz mindent? Amúgy ez a szoftver mennyire ingyenes?

Új hozzászólás Aktív témák