Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BoB

    Topikgazda

    válasz Csarlee #1983 üzenetére

    Akkor a tisztánlátás végett:

    Bagoj Úr blogjából:

    Frissítés hétfő, avagy mit ront el az Arch ezen a héten?

    Már a cím is sugallja hogy a rendszer a hibás, mi más. Mi történt? Arch hírekben megjelent, hogy consolekit-et váltotta logind 10. hó 30-án. Bagoj Úr persze nem olvassa a híreket, majd 11. 22.-én - tehát legalább két hétig abszolút nem is frissített - meglepődik hogy az "Arch elrontott már megint valamit".

    1. a híreket olvasni, kell ez egy rolling disztró, és előfordul hogy manuális beavatkozás kell, mivel nincsenek kiadások ahol ezt megtehetné a fejlesztő gárda az emberek helyett
    2. frissíteni hosszú ideig nem illdomos. Említettem már hogy rolling release?

    Arch Linux - hogyan downgrade-eljünk csomagokat?

    Bagoj Úr downgrade-elne, dehát nem tud alapból, hiszen törölte a pacman cache-t. Ügyes.

    Miért váltok Arch Linuxról Debianra?
    "Bármilyen csomag telepítése esetén gyomor összeszorulás, mert 95%-os biztonsággal egy teljes rendszer frissítést kell futtatnom, hiszen az a csomag, amit a rendszerem jelen állapotában leszedne, már nem létezik a csomagtárban."

    Mintha rémlene hogy Debian-on is először frissíteni kell a csomag adatbázist, nemde? Említettem már hogy rolling? Gyomor összeszorulás van mert meg kell csinálni azt amit jó esetben naponta kellene?

    "A rendszer frissítésekor az elmúlt fél évben ötször fordult elő feloldhatatlan körkörös csomagfüggés, amire egy kis force-szal kellett rásegíteni"

    Nem igazán szokott előfordulni a hivatalos repóval. Mikor fordul elő? Ha sok csomag van AUR-ból esetleg? Vagy mert halogatta a systemd-re átállást? Mennyi csomagja volt AUR-ból? Azok mennyire elavultak? Ott figyelik a függőségeket? Nem. Támogatott az AUR? Nem.

    "Ha a pendrive bent volt, az fdisk panaszkodott, hogy felcsatolt eszközt nem célszerű partícionálni, és nem is látta a partíciót, ha eject-eltem, akkor meg nem látta az eszközt."

    Ja hogy a terminált és az umount parancsot már el is felejtettük? Hát így tényleg nem lesz sikerünk.

    Nagy falat volt neki. Azért volt nagy falat, mert: " Én búcsúzom tőle, mivel az operációs rendszert nem önmaga buherálásáért használom, hanem egy stabil alaprendszert szeretnék, amin alkalmazásokat futtatok. "

    Az nem kap stabil rendszert, aki nem szánja rá azt a plusz időt amit a rolling megkövetel. Ő nem szánta rá magát. Váltott Debian-ra, ahol ezeket a dolgokat megcsinálja más helyette.

    Szerveren pedig jó oka van annak hogy nem elterjedt az Arch. Nem, nem azért mert nem lehet stabil. Azért, mert több időt igényel a karbantartása, üzemeltetése. Ez pedig nem megengedhető amikor az ember x darab szervert üzemeltet.

    Azért reagáltam, mert nem szeretem hogy a blogjára tévedő emberek köztük Dumber, olvasgatva az jön le nekik hogy ez egy instabil rendszer, aztán zabszem lesz a seggében :D Azt kell belátni, hogy ez nem az a rendszer amit egy guide alapján felrak az ember, majd sz@rik a világra.

    Nem véletlen hogy a wiki-n is olvasható: "olyan stabil lesz a rendszer, amilyenné teszed".

    [ Szerkesztve ]

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Új hozzászólás Aktív témák