Új hozzászólás Aktív témák

  • attilav2

    őstag

    Egyre jobban kezdem belakni az Artixot, tetszik az openrc, érthető logikája van. Viszont a disztró dokumentáltsága hagy kívánnivalót maga után, hol a gentoo wikiben hol az arch wikiben hol az artix saját oldalán van a megoldás. Arra nem találtam leírást sehol hogy melyik csomagot kell telepíteni az openrc-s bluetooth szolgáltatáshoz, illetve ami volt leírás az abban levő csomag már nem létezett, végül a google egy artixos github tárolóhoz vezetett amiben ott volt a csomagnév: bluez-openrc, ezt kellett felrakni és elindítani, és a megfelelő pulse bluetooth modulok betöltése után már ugrásra készen állt a bluetooth fejes. Bliuetoothctl-lel a párosítás simán ment, de kapcsolódni stabilan az istennek nem akart, végül a pulseaudio többszöri újraindítása oldotta meg a dolgot és ment a fejes. Openboxot kezdem belakni, beállítottam időzített képernyővédőt és lezárást(xscreensaver) a debian openbox wiki alapján, billkombóra bekapcsoló képernyőzárat(xlockmore) egy linuxos fórum alapján. Sokkal gyorsabb ez a sovány openbox wm+tint2 mint a KDE, csak minden kényelmi funkcióért meg kell küzdeni :) Az is tetszik még az openrc-ben hogy amikor elindítok egy szolgáltatást akkor általában kapok valami visszajelzést, mikor az nfs servert indítottam akkor is kaptam egy egész korrekt visszajelzést hogy milyen paraméterekkel indult, systemd-nél nincs visszajelzés. Szerintem az Artix az Arch és a Gentoo keveréke, a gentoo szállítja az init rendszert és nagyrészben a rendszer konfigurációs struktúrát, az arch pedig a csomagkezelőt és a rendszer konfigurációs struktúra kisebb részét. OpenRC-s szolgáltatásokat/gentoo specifikus részeket a gentoo wiki alapján állítom be. Arch specifikus részeket meg arch wiki alapján, ha valami ezekben nincs meg általában segít a google :N

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Új hozzászólás Aktív témák