Aktív témák

  • rogers

    aktív tag

    Átnézve a témákat ilyet még nem találtam.
    Szóval ami a probléma, hogy adva van egy vmilyen apple rendszerrel készített DVD (írott). Amikor próbáljuk lejátszani akármilyen lejátszóval (asztali, számítógépes, bármi) a képminőség nagyon pocsék. Olyan kockás és blokkos.

    Namármost gyanítom, hogy valami codec probléma ez, mivel Apple gépen lett csinálva, valszeg PC vagy mezei DVD lejátszó nem viszi. A tulaj megesküdött, hogy látta rendes minőségben is a képet és el van keseredve, hogy itt nem tudja lejátszani.

    Az apple site-ján van vmi MPEG2 kiegészítő a QuickTime playerhez, de azt húsz dollárért vesztegetik és ez egyetlen 30 perces fimért azért luxus. Meg nem is biztos, hogy jó.

    Van vkinek ötlete milyen lejátszóval vagy leginkább codec-el próbálkozzam?

    Jobb későn, mint még később...

  • And

    veterán

    válasz rogers #1 üzenetére

    Üdv!
    Írod: ''Amikor próbáljuk lejátszani akármilyen lejátszóval (asztali, számítógépes, bármi) a képminőség nagyon pocsék. Olyan kockás és blokkos.
    Namármost gyanítom, hogy valami codec probléma ez, mivel Apple gépen lett csinálva, valszeg PC vagy mezei DVD lejátszó nem viszi.''

    Most akkor pocsék a minőség, vagy egyáltalán nem megy asztaliban? Mert ha akármilyen képe is van, de megy, akkor az feltehetően szabványos dvd-videó. Attól ugyan még blokkosodhat, mert a kép bitrátája lehet alacsony ill. a kódoló lehetett túl gyors. Nálam írott lemeznél akkor szokott blokkosodni a kép, ha a lemez nehezen olvasható. Ez viszont nyilván nem az egész lemezre igaz és csak ritkán jön elő. Az mpeg2 streamnek meg gondolom teljesen mindegy hogy honnan származik, azért szabvány. Az eredeti tulajjal nézesd meg azt a konkrét lemezt is, ha még nem tette volna. Ha viszont biztos akarsz lenni a jelfolyam minőségében, akkor kiszeded a dvd-formátumból a natúr videósávot, és pc-n egy bármilyen (akár demó verziójú) mpeg2-kodekkel és lejátszóprogrammal nézd vissza. Ha a jó képméret és elegendő bitráta ellenére úgy is nagyon blokkos, akkor már nem tudsz vele túl sokat kezdeni.

  • rogers

    aktív tag

    válasz And #2 üzenetére

    Huh, jó kis hozzászólás :)

    Menjünk sorban:
    1. Kérdezed, hogy minden lejátszóban megy-e: igen, mind az asztali mind pedig a számítógépes lejátszókon megy. Két asztali és három számítógépes lejátszóban próbáltuk. Mindegyiken nagyon darabos és rossz minőségű a kép.

    2. A DVD egy írt lemezen van, eredeti nincs, mivel ez egy kirándulás dokumentációja amit a szervező cég készített és írt meg a résztvevőknek akik megvették.

    3. Darabos a kép, ha nehezen lejátszható: erre gondoltam én is, ezért aztán úgyis megpróbáltam, hogy legrabbeltem a DVD-t és HDDről játszottam le. Úgy is fos volt a minőség.

    4. A tulaj megesküdött és én hiszek neki, hogy látta ezt a DVD példányt ''lejátszódni'' jó minőségben. Igaz az még Új-Zélandon volt ahol az egész dolog történt.

    Én 99%-ban biztos vagyok benne, hogy az a gond, hogy APPLE gépen lett írva és ezt nem viszi akármi.

    Ha vki tudna segíteni még jó lenne. Thx.

    Jobb későn, mint még később...

  • rogers

    aktív tag

    up...

    anybody?

    Jobb későn, mint még később...

  • eziskamu

    addikt

    válasz rogers #4 üzenetére

    Én láttam már olyan srácot, akinek a 10-15 fps-es videólejátszás már jó minőség volt (Amiga 1200-as gépe volt + ppc kártya de nem volt pénze videókártyára is, és az A1200-as beépített grafikus ic-je gyengus volt a videó lejátszáshoz, Bár igaz ami igaz legalább a kép és a hang folyamatosan szinkronba volt (asszem mpeg anyagot láttam a gépen) ).

  • Club

    őstag

    válasz rogers #3 üzenetére

    Ahogy én tudom(nemtudom ez mennyire megbízható forrás:D) az almák is úgyanúgy kezelik a videó fájlokat, úőgyanúgy simán csak ráégetik a DVD-re.
    Tehát semmi extra nincs ebben szerintem, bár lehet hogy kell az a codec..
    Ahogy az MP3-at is, szerintem a videófájlokat is ugyanúgy kezeli mint a pc.
    Na jó, mondjuk ''picit''gyorsabban, meg jobban éehet vágni, stb stb, de a végleges formátum szerintem ugyanaz..

  • 747

    senior tag

    válasz rogers #3 üzenetére

    ''Én 99%-ban biztos vagyok benne, hogy az a gond, hogy APPLE gépen lett írva és ezt nem viszi
    akármi.''

    ez hulyeseg. az MPEG-2 mindenhol MPEG-2. a lemezt meg vagy tudod olvasni, vagy nem. (ha
    HFSes a lemez, akkor MacOpener vagy MacDrive kell hozza.)

    iDVD-vel irott cuccaim Mac-en, PC-n, asztali lejatszokon hibatlanul, penge minosegben futnak. az
    egetesnel, vagy az anyag digitalizalasanal lett elbaszva valami.

  • L3zl13

    nagyúr

    Ha asztali lejátszóban szar, akkor készítője b@szta el. Nyilvánvalóan neki kell megoldania, hogy másnál is normálisan menjen.

    Az Apple-nak is teljesen szabványos, jó minőségű mpeg2-t kell készítenie, ha ez nem sikerült, akkor az vagy a szoftver vagy (valószinűbb) a user hibája.

    Aki hülye, haljon meg!

Aktív témák