Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DIEGO15

    őstag

    Sziasztok! Előre is bocs, de biztosan sokszor kitárgyalt kérdésekkel kapcsolatban fordulnék hozzátok.
    Laptop vásárlás előtt állok és természetesen szóba került az Air M1 is, viszont még soha nem használtam macbook-ot. (iphone-om volt 3évig korábban, ha ez számít :D )

    A felhasználási módom: nagyrészt böngészés, filmezés, - kisebbrészt programozás, videószerkesztés

    A kérdéseim:
    - mennyire sok-vagy épp kevés egy 8/256 air ehhez a felhasználáshoz?
    - mennyire kell tartani az akku, vagy épp az ssd degradálódásától? Hasonló, mint egy win notebook-nál esetleg kevésbé?
    - a HA-t böngészve rengeteg eladó példányt látok. Van ennek szerintetek valami oka?
    - A Legfontosabb kérdésem: Tapasztalt valaki szemfájdalmat/átlagosnál nagyobb szemfáradtságot használat közben?
    (Két hónap alatt két Zenbook-ot adtam el, mert a szemem nem bírta a kijelzőt. Az egyik OLED, a másik IPS volt. A PWM-t nem bírja a szemem és valami mást sem, de nem tudom pontosan még mit. Pl linuxot sem tudok használni valamiért, olyan gépen sem, amin a windows-t gond nélkül.)

  • DIEGO15

    őstag

    Köszönöm a válaszokat. Hobbi drónozó vagyok, ezért a videóvágás, de csak alkalmanként. Eddig Premiere Pro-ban csináltam, de nem bánom ha váltanom kell.
    A programozást illetően, pedig BI fejlesztéssel foglalkozom. Erre ugyan van céges Win laptopom, de magán gépnek is olyat szeretnék, amit be tudok fogni alkalmanként. Nagyrészt remote szerveren futnak a dolgok, így nem igényel nagy teljesítményt egy-egy kliens, ha bele szeretnék valamibe nyúlni. Ahogy nézem egyedül a Power BI lehet probléma, mert az nincs MacOS-re.

    Egyébként sokkal jobb a ram management, mint Win esetén?
    A kijelzővel kapcsolatban van valaki rossz tapasztalata? Nem szeretném, ha ez is lukra futás lenne.
    (A céges gépem egy Thinkpad E14, amivel semmi bajom, de pl az ugyancsak Lenovo Yoga 7 kijelzőjét már nem bírja a szemem, mint ahogyan a Zenbook kijelzőjét sem - ahogyan írtam )

Új hozzászólás Aktív témák