Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pischta

    csendes tag

    válasz crok #44206 üzenetére

    Nagyon köszönöm a részletes választ.
    Ha egy új androidos telefont veszek használatba/gyári beállítást alkalmazok egy telefonon, és belépek a google fiókommal, lehúz nekem egy csomoó beállítást, az előzőleg telepített programokat. Custom rommal, GAppssal megkapom ugyanezeket? Jó lenne az eddig használt dolgaimat kapni (persze tudom, hogy pl. Xiaomi esetén ne várjak MIUI-t, stb). Amiért a custom rom kellene nekem, az a biztonság.

  • Mr Dini

    őstag

    válasz crok #44206 üzenetére

    Amit írsz, az valóban így van, viszont azt azért tegyük hozzá, hogy android fronton nem szokás kernel verziókat frissíteni (Qualcomméknál legalábbis), ilyenkor van az, amit a caf kiad, esetleg amit a maintainer backportol, így jó eséllyel a critical 0-dayek be lesznek foltozva, de mégsem lesz up to date a kernel egy többéves telefonnál sajna. Nomeg vannak olyan gyártók, ahol a kernelt eleve le se lehet fordítani, mert bár a GPL-nek eleget tesznek és kiadják a kernel forrást, bizonyos modulokat nem adnak ki, ami nélkül nem lehet buildelni és ilyenkor marad a prebuilt...

    A másik meg a vendor. Nem tudom más telefonoknál hogy van, csak a Mi 9T-ről, illetve a Samsungomról tudok nyilatkozni, de itt az a módi, hogy a zárt forrású komponensek a vendor partíció alatt addig kapnak frissítést, amíg ezeket ki lehet halászni a gyártó által hivatalosan buildelt rendszerképekből. Ha erre nincs már lehetőség, mert lejár a támogatás, akkor marad az, hogy hasonló telefonokból vadásznak a maintainerek amíg lehet, de vannak komponensek, mint pl az ipa, amit esélytelen más eszközből frissíteni. Meg sok official lineage treet ismerek, ahol a vendorhoz ritkán nyúlnak, amíg működik. Szóval ha abban van sérülékenység, nem fognak vele nagyon foglalkozni. Ebben jobb egy új telefon.

    Mondom ezt úgy, hogy egy lassan négy éves telefont használok. :D

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák