Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz crok #44206 üzenetére

    Amit írsz, az valóban így van, viszont azt azért tegyük hozzá, hogy android fronton nem szokás kernel verziókat frissíteni (Qualcomméknál legalábbis), ilyenkor van az, amit a caf kiad, esetleg amit a maintainer backportol, így jó eséllyel a critical 0-dayek be lesznek foltozva, de mégsem lesz up to date a kernel egy többéves telefonnál sajna. Nomeg vannak olyan gyártók, ahol a kernelt eleve le se lehet fordítani, mert bár a GPL-nek eleget tesznek és kiadják a kernel forrást, bizonyos modulokat nem adnak ki, ami nélkül nem lehet buildelni és ilyenkor marad a prebuilt...

    A másik meg a vendor. Nem tudom más telefonoknál hogy van, csak a Mi 9T-ről, illetve a Samsungomról tudok nyilatkozni, de itt az a módi, hogy a zárt forrású komponensek a vendor partíció alatt addig kapnak frissítést, amíg ezeket ki lehet halászni a gyártó által hivatalosan buildelt rendszerképekből. Ha erre nincs már lehetőség, mert lejár a támogatás, akkor marad az, hogy hasonló telefonokból vadásznak a maintainerek amíg lehet, de vannak komponensek, mint pl az ipa, amit esélytelen más eszközből frissíteni. Meg sok official lineage treet ismerek, ahol a vendorhoz ritkán nyúlnak, amíg működik. Szóval ha abban van sérülékenység, nem fognak vele nagyon foglalkozni. Ebben jobb egy új telefon.

    Mondom ezt úgy, hogy egy lassan négy éves telefont használok. :D

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák