Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Bozek #22702 üzenetére

    Szerintem még mindig kevertek 2-3 dolgot.
    A NAS lényege a központi adattárolás. aminek akkor van értelme, ha több eszközről szeretnéd elérni az adataid. Van mondjuk 3-4 PC és 2-3 telefon. Ha megosztva tárolod az adatokat akkor nem éred el bármelyikről bármelyiket, sakkozni kell p2p módon.
    NAS-nál meg egy központi helyen van az adat és mindenhonnan ugyanúgy eléred.

    1. Hogy ezt 1, 2 vagy 22 ember éri el a több eszközről baromi mindegy. A lényeg a fenti.
    2. Ahogy az is, hogy hogyan éred el. Ha fel tudja wol kelteni akkor nem tök mindegy? Lehet, hogy te nyomkodod a telefonod mire feltöltesz 3 új fényképet, nekem meg wol-lal együtt a zsebemből sem kell kivenni ha hazaértem. Tök irreleváns az elérhetőség fizika megoldása.
    3. Milyen időben éred el. Minek menjen ha nincs szükségem rá? Mi 3-an használjuk, éjjel alszunk, felesleges zúgnia. A funkciója nem csorbul, az adatok továbbra is központi helyen vannak és mindig elérhető ha kell, lásd 2. pont.

    Ennyi. Pont. Ez a NAS. A nevében is ennyi van. Nincs benne, hogy 3 helyett minimum 20 embernek kell használnia vagy 24/7-ben kéne mennie. Esetleg minimum egy usernek éjjelente egyszer, vagy legritkábban 3 óránként rá kéne csatlakoznia, torrentet kéne rajta futtatnia vagy mondjuk kínainak kell lennie. :D

    Többen használjuk, központi adattár, nem kell 20 helyről összekaparni az adatokat, mindig elérhető amikor el akarjuk érni. Oszt' mégse megy 24/7-ben.
    Minek nevezzem akkor, ha nem NAS-nak? Kézikonzolnak? :D ;)

Új hozzászólás Aktív témák