Új hozzászólás Aktív témák

  • ekrisztian

    senior tag

    válasz bigbuda #65187 üzenetére

    Coolboy323 respect a backup említésért! :R

    Mobilról vagyok így macerás linkelnem, majd reggel Cappa72 és Coolboy323 megszórnak linkekkel téged.

    Kell neked olvasni a dd-ről MTKdroidtoolsról meg az SPflashtoolsról illetve a CWM-ről.
    dd parancssoros módja a mentésnek. Root nem kell hozzá tudomásom szerint.
    MTKdroidtools tud IMEI-t és rendszert is menteni.Root kell hozzá.
    Spflashtools a scatter alapján tud menteni a readback funkcióval.Scattert az MTKdroidtools tud csinálni neked.Létezik Cappa72 tollából hozzá leírás és egy excel tábla ami segít neked a beállításban.
    Ha van mentésed és nem létezik publikus CWM a telefonra, akkor Cappa72 blogjában tudsz segítséget kérni.És ha megkapod a CWM -et azzal is tudsz és kell mentést csinálni. A CWM-et MobileUncletools és/vagy Spflashtools segítségével tudod feltelepíteni.
    Csak a telefonhoz való CWM telepíthető! Más tipus telepítése TILOS!

    Na, de hogy eddig eljuss, kell driver a telefonodhoz, hogy ha pc-re kötöd akkor az korrekt módon felismerje.
    3 részből áll össze. Van egy natur usb kapcsolatod, van egy ADB interfész kapcsolatod (ez kell az mtkdroidtools-hoz) ezt akkor telepíted, ha bekapcsolod az usbdebug funkciót a telefonodon. A 3. driver rész kell az spflashtools-hoz. Ezt úgy tudod életre kelteni, hogy kikapcsolt állapotban jellemzően kivett akkuval rádugod a pc-re. Én az eszközkezelőben a portoknál el szoktam kapni ezt a kisidőre felugró portot és manuálisan telepítem a drivert alá. Nagyon rövid ideig aktív.
    Ha ezeken túl vagy akkor jöhet a root. Ha nincs rootolva.
    Ezt is telefonja válogatja kinek hogy sikerül rootolni a készüléket.Ezek után jöhetnek a fentebb említett mentések.

    Azt Cappa72-től kérdezem, hogy a dd akkor már működik, ha a telefon usbdebugban van, de még nincs root? Mondjuk egy MTKdroidtools-ból indított terminal használatával? Mert ugye ebben az estben lenne egy gyári rootolatlan mentésünk.És ha a dd mentésből lehetne egy Spflashtools backupot konvertálni az lenne a tuti. Ha mégis gariztatni kellene.

    Sorry azoktól akiknek unalmas voltam!

    :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák