Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thon73

    tag

    válasz eastsider #2012 üzenetére

    Én ezt egy cseppet átgondolnám.

    Csak a saját elgondolásomat tudom közreadni. A tekercs/kép párosnál nekem az író/könyv jobban kézreáll, de ez tetszőlegesen behelyettesíthető...
    Tehát:
    Van az ÍRÓK tábla (vagy TEKERCS), ami nem hivatkozik senkire.
    Van a KÖNYVEK tábla (vagy KÉPEK), ami hivatkozik EGYETLEN ÍRÓRA (vagy EGYETLEN TEKERCSRE)

    Ha ez utóbbit listában akarod megjeleníteni, akkor JOIN táblát érdemes használni, hogy lásd a könyv íróját vagy a kép tekercsét is egyúttal. Technikailag javaslom, hogy kiválasztásnál mindig egy új, részleteket mutató Fragmentet hozz létre. Ezt a Backstackra rakhatod, és akkor könnyű visszaugrani a listához. Egy másik elem kiválasztása nem ennek a Fragment-példánynak a mezőit változtatja, hanem létrehoz egy újat.
    ((Nehéz lesz megoldani egyébként az ÍRÓ (TEKERCS) kiválasztását innen - de nem lehetelen, csak dolgozni kell vele.)) A másik buktató a fragmentek egymás melletti/feletti megjelenítése, de az sem lehetetlen.

    Amikor viszont az ÍRÓK/TEKERCSEK listában vagy, akkor lehet, hogy szeretnéd megnézni, hogy mely könyveket írta/képeket tartalmazza. Na, ebben az esetben kell a KÖNYVEK/KÉPEK listát úgy megjeleníteni, hogy szűkítjük a listát a megfelelő íróra/tekercsre.

    Hozzáteszem, hogy úgy tapasztaltam, majdnem minden megoldható az sqlite szintjén is, vagy a program szintjén is. Ha univerzáslis megoldásra van szükség, akkor szerintem az sqlite kihasználása gyorsabb, áttekinthetőbb, biztonságosabb; míg speciális esetekben (pl. statikus adathalmaz, speciális - ékezetes - keresések) érdemes/szükséges kódot írni, ami néha!! gyorsabb lehet.

    Amúgy én pont ezen küzdöttem végig magam, nem minden pontja volt egyszerű, hibátlan és magától értetődő, de már egész jól működik. Szívesen segítek.

Új hozzászólás Aktív témák