Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kmarci25

    veterán

    válasz Peet #34046 üzenetére

    Én nem playert ajánlok, inkább azt, hogy olvasd el az összefoglalót, aztán kérdezz, ha még lesz kérdésed. :K

    "There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

  • divan

    senior tag

    válasz Peet #34046 üzenetére

    Olvasd el szerintem is, de nekem is úgy tűnik, hogy a Mecool K1 Pro lesz a neked való. Mondjuk arra számíts, hogy a csatornákat behangolni kicsit bonyolultabb, LE alatt mint egy célhardveren. Nem a boxon kell elindítani, ezelket a dolgokat, hanem egy webuiból. A csatornaváltás itt is 2-3 mp. Mondjuk én digis DVB-C-vel használom, de a DVB-T-vel sincs baja.

  • DoItYourself

    Topikgazda

    válasz Peet #34046 üzenetére

    Csak annyit tennék még hozzá, hogy a Kodi Plex nélkül is jól működik, saját médiatárat tud felépíteni. Ha ragaszkodsz a Plex-hez, és bírja a NAS-od, akkor van a Kodihoz is Plex kiegészítő, de igazából felesleges, a Kodi jobban tudja ezeket a dolgokat.

    Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

  • kmarci25

    veterán

    válasz Peet #34050 üzenetére

    Az A kategóriás cuccok nem tudom mitől A kategóriások, mert ok, hogy a gyártó támogatja a felhasználót, de ha leáll a támogatással nagyobbat szív vele a felhasználó mintha egy noname cuccot venne nagy közösségi támogatással amihez mindent összebarkácsolnak a felhasználók.
    Általában azért a noname eszközökre a felhasználók sem fejlesztenek annyit, ez pld. a kínai telefonoknál is így van.

    A bootra vonatkozóan például semmit sem találok, hogy mennyi idő alatt állnak fel ezek a rendszerek.
    Kb. 10-20 mp a boot. Ez tényleg olyan fontos? :F Nem érzem realitásnak, hogy ez manapság kérdés legyen. Egy ilyen doboz beépített tárhellyel mégis miért bootolna 1 percig/percekig?

    Mivel jobb pl. egy LibreELEC alatt futó Kodi, mint a gyári firmwaren futó Kodi?
    Idézem:
    "33. Mi a probléma az Androiddal? Miért használ mindenki LibreELEC-et?
    Noname lejátszóknál Android alatt a Kodi néhány dolgot nem tud, vagy nem megfelelően kezel, ami egy profi médialejátszónál alapkövetelmény, de a hiánya nem mindenkit zavar. Például automatikus képfrissítés váltás a lejátszott videóhoz igazítva, vagy kadenciahelyes lejátszás 23,976 képkocka / másodperces sebességgel.
    Ha házimozi erősítőt használsz, akkor a többcsatornás hangok (DD/AC3, DTS, ...) digitális kimenetével (passthrough) is lehetnek gondok: az adott formátumot nem küldi ki lejátszó, vagy kiküldi, de a hang 5-10 másodpercenként megtorpan, megszakad. LibreELEC alatt ezek stabilan működnek, míg android alatt a prémium lejátszók se tudják azt a funkcionalitást mint a LE."
    Parancssorból újrahúzni??? Elolvastad biztos az Öf-et? :U

    Szerk.: ne érts félre, nem zrikálni akarlak, de tényleg nagyon bőbeszédű itt az öf. Sokkal egyszerűbb, ha azon átrágod magad, meg pl. egy kodi leíráson/youtube videón, és utána kérdezel csak. :K

    [ Szerkesztve ]

    "There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

  • sugarforce

    őstag

    válasz Peet #34050 üzenetére

    A 912-re azt írja kérdéses a jövője, mégis azt látom ez talán a legújabb cucc. Legalább is a paraméterek és a számozás miatt gondolom.
    Hiába újabb, ha a gyártó b*szik drivereket kiadni és próbálni együttműködni bárkivel is, így megkötve a fejlesztők kezét. Egyelőre bizonytalan a jövője ilyen szempontból, ezért is ajánljuk a 905x/905d boxokat, azokkal nincs gond.

    Az A kategóriás cuccok nem tudom mitől A kategóriások, mert ok, hogy a gyártó támogatja a felhasználót, de ha leáll a támogatással nagyobbat szív vele a felhasználó mintha egy noname cuccot venne
    Végülis ez is egy látásmód, de nem így van, a mostani fejlesztési irány sem ezt a vonalat mutatja. Ne említsük egy lapon az xtreamerrel, az ebből a szempontból teljesen más tészta, ha betonstabilan tudná azt, amire kitalálták, akkor Neked sem lenne problémád azzal, hogy vége a supportnak és nem foglalkoznak a userekkel, nincsen update, mert nincs gondod vele.
    Na pl ezért A kategóriás a Minix, ott rendesen meg oldottak mindent android alatt is.

    A bootra vonatkozóan például semmit sem találok, hogy mennyi idő alatt állnak fel ezek a rendszerek. Értem én, hogy nagy tudású a Kodi meg minden, de egy 1 perces bootolás azért már sok lenne a mai világban amikor egy win 10 is bebootol ssd-ről pár mp alatt.
    Nem értem a pörgést ezen tényleg, egyébként 20-30mp alatt röhögve betölt, ha nagyon ragaszkodsz ahhoz, hogy ki-be kapcsolgasd, bár annyira minimális áramot fogyaszt, hogy ha bekapcsolva hagyod, akkor sem fog semmilyen negatív hatás érni. Azért ne hasonlítsd össze egy x86 alapú windows sdd betöltési idejét egy ilyen arm alapú box teljesen más rendszer betöltési idejével, nem egy kategória.

    Mivel jobb pl. egy LibreELEC alatt futó Kodi, mint a gyári firmwaren futó Kodi? Megéri "szórakozni" vele? Egyszer szívesen beállítom mondjuk a rendszert nem arról van szó, de nem akarom például félévente az új verzió megjelenésével parancssorból újrahúzni mindig.
    Mivel jobb? mindenben? :DD Na jó nem feltétlen, igény függő is, de médialejátszás tekintetében mindenképpen jobb. Az androidnak vannak olyan gyerekbetegségei, amiket bár meglehet szüntetni, vagy lecsökkenteni, de elég sok idő lehet, egy libreelec-nél kb 10-15 perc beállítani a rendszert.
    Frissítésnél nem kell ssh-zni, magától megcsinálja a rendszer a frissítést, ha van új verzió.

  • ttt

    senior tag

    válasz Peet #34068 üzenetére

    -Azt, hogy hol érdemes venni nem igen lehet megmondani. Leginkább a napi szintű árazás és/vagy akciók amik meghatározzák hol éri meg. Az ismertebb boltokból érdemes megrendelni. Véleményem szerint onnan is azokból ahol van EU lerakat, ezt csak a gyorsaság és a már tartalmazott ÁFA miatt mondom, itt általában VÁM már nincs, mert az ár a limit alatt van.

    -A tuner droid alatt teljesen jól működik, de DTV nevű tv appja nem éppen mai szemléletű. LE alatt ez már nem mondható el, itt vegyesek a tapasztalataim, de alapból nincs jelentősebb probléma. A TvHeadEnd nem egyszerű, de megtanulható progi, ami hálózatos szerverként működve teszi a dolgát.

    -Nálam nem melegszik az elvártnál jobban (60-70 Celziusz fok közt).

    -MindigTV-t nem használok, arról nincs tapasztalat.

    Összességében egy nagyon jó ár/érték arányú boxnak tartom.

  • junkpod

    nagyúr

    válasz Peet #34050 üzenetére

    "de nem akarom például félévente az új verzió megjelenésével parancssorból újrahúzni mindig"
    Na ezért olvasd el az összefoglalót mégegyszer.

    Box's don't touch!

  • #09634560

    törölt tag

    válasz Peet #46225 üzenetére

    4k-hoz kell a 2.0. Olyant keress, ami 4k-t átenged (ha kell a 4k) vagy vegyél egy HDMI splittert, azzal is megoldhatod, és akkor elég az 1.4

Új hozzászólás Aktív témák