Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peterk

    senior tag

    válasz Adamo_sx #43996 üzenetére

    "Én kicsit több, mint egy éve 49e Ft-ért vettem a Gen8 Microservert. Igaz, azóta kapott egy Xeon procit, meg 16 GB memóriát, és virtualizálva fut rajta egy OMV NAS gyanánt, egyebek mellett és nagyon elégedett vagyok vele (csak NAS-ként használva persze bőven elég lett volna az alapkiépítés). Ettől függetlenül simán elfogadom, hogy van akinél nem hiányzik a NAS. Anyósomnál például csak egy külső merevlemez van rádugva a TV boxra, neki ez tökéletesen elég."

    Szerintem, ha NAS-ról van szó, számít a pénz és elég a 4 lemez, akkor ennél nincs jobb megoldás. Szinte mindig kapható a Microserver valamelyik verziója akciósan (pl itt most 52 ezer bruttó), és egy XPENology-val (majdnem) teljes értékű Synology NAS varázsolható belőle 15 perc alatt. File megosztás, letöltés (gyári appal, vagy akár transmissionnal), itunes szerver, dlna szerver, vezérli a kamerákat, backup készíthető rá, otthoni cloud szerver lehet belőle, menthető rá a háztartás összes telefon, tablet, laptop, pc-je, stb.

    NAS-ként tényleg csak akkor van értelme routerrel, vagy ilye android boxokkal játszadozni, ha vagy tényleg csak az abszolút minimumra van szükség, és nem bosszant, hogy instabil, lassú, stb. De akkor meg egyszerűbb egy hordozható külső HDD és rádugni éppen arra az eszközre amiről lejátszunk. Ha központi tárhely kell, akkor NAS, ennyit megér.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák