Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mar_tin

    tag

    válasz ShadeWolf #43005 üzenetére

    Oscam - et és Tvheadend szervert Kodi alól tudod telepíteni. Kiegészítők->Telepítés tárolóból->CoreELEC addons->Szolgáltatások.
    Klienst ugyan itt csak a PVR ügyfelek alatt találod.

    Konfigurálni webes felületről lehet őket. Tvheadend 9981 -es porton. Oscam - et a 8888 -on tudod elérni.

    Én CE 8.95 -el használom KIII Pro -n stabilan megy, de én nem veszek fel vele.

    [ Szerkesztve ]

  • mar_tin

    tag

    válasz ShadeWolf #43005 üzenetére

    SSH - n a felhasználó név root a jelszó coreelec. Az előzőből kimaradt, de amit telepíteni akarsz ahhoz nem kell SSH.

  • peterk

    senior tag

    válasz ShadeWolf #43005 üzenetére

    Ha a NAS-ra akarod a felvételeket rögzíteni, akkor szerintem érdemesebb a TV szervert a NAS-ra telepíteni. Az az xpenology-s gép biztos, hogy erősebb hardver, mint a lejátszó. Így leveszed a terhet a lejátszóról, és a felvételek sem hálózaton utaznak, hanem a szerveren helyben rögzítődnek. A médialejátszóra pedig csak egy TV klienst teszel.

    (#43015) Lacko66 : Ez azért van, mert a CE/LE alapértelmezett remote.conf-jában egy csomó más táv csomó IR parancsa is be van állítva, nem csak konkrétan az a táv, ami az eszközödé. És valamelyik másik táv kódja pont megegyezik a TV távod gombjának IR kódjával. Ki kell törölni a fölösleges távokat, és minden bizonnyal megjavul a dolog. Milyen boxod van pontosan? Ha megmondod, itt biztos lesz olyan valaki, aki megmondja, hogy melyik táv kell hozzá. De ha más nem, akkor én megnézem neked. :)
    De azt is csinálhatod, hogy belépsz SSH-n, fogod a /usr/lib/udev/rc_keymaps/libreelec_multi_amlogic fájlt - ebben az összes amlogic táv elvileg benne van - és átmásolod valamilyen másik néven (mondjuk "myremote") a /storage/.config/rc_keymaps mappába:

    cp /usr/lib/udev/rc_keymaps/libreelec_multi_amlogic /storage/.config/rc_keymaps/myremote

    Utána a /storage/.config/rc_maps.cfg.sample fájlt nevezd (vagy másold) át rc_maps.cfg névre, és írd be ezt a sort:
    * * myremote

    Kezdődjön csillaggal, aztán valahány space, még egy csillag, még egy halom space, végül myremote. És mentsd el a fájlt.

    Aztán megnyitod a myremote fájlt - amit odamásoltál feljebb -, és szép sorban kitörölöd belőle a különböző távok kódjait. Minden táv egy kettősketeszt és utána a neve sorral kezdődik (pl. "# rc6_mce"). Lesznek egyértelműek (pl. xbox360, stb.), azokat egyből törölheted. Amiben nem vagy biztos, azt hagyd benne. Aztán indítsd újra a boxot és próbáld ki. Ha még mindig veszi a jelet, akkor próba szerencse alapján törölj ki még egy távot. Minden alkalommal újraindítás és próba. Ha a távod megszűnik működni, vagy csak félig működik, akkor ráakadtál a saját távod konfigjára. :) Akkor csak azt hagyd meg, a többit töröld. Ha a távod működik, akkor addig törölgesd a távokat, amikor már a TV táv jelét nem veszi.

    (#43019) meridaharcos: ide felraktam egyet neked.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák