Új hozzászólás Aktív témák

  • nm485

    csendes újonc

    Sziasztok,

    Új vagyok itt és azért regisztráltam ,hogy okosodjak és megosszam a tapasztalatokat.
    Én is vettem mo.-on egy androidos boxot: Sunvell T95 , 1/8Gb S905 szerkezet.
    Ugye el is tettem otthon és éjjel próbálgattam hiszen a család előtt senki sem szeret beégni.
    Úgy gondoltam amikor minden megy és rájöttem hogyan is használjam mit kössek rá akkor kiviszem a tv-hez és hasit mint az állat. Hát azért ez nem így van.
    Tegnap néztek a gyerekek először mesét róla......
    A történetem eddig:

    Már az első dolog ,hogy nem volt hozzá AV kábel csak hdmi.
    Én meg főleg CRT tv-hez használtam volna.
    Ugye mit tesz az ember ,masina szétszed ,megnéz jack aljzat kimér ,pcb lefotóz (képek később).
    Csináltam magamnak av kábelt mert egyik boltival sem volt kompatibilis.
    Netes leírások is kuszák mert néhol írták a Bluetooth-ot,hogy benne van néhol nem...hát nincs benne.
    Csak wifi és hálócsati (de ezért nem húzok ki kábelt).
    Meg kellett szokni a működését, távirányítója teljesen korrekt szerintem minden funkció jól elérhető.
    Vettem vezeték nélküli kis billentyűzetet és egeret, bill. kiosztást simán lekezeli.
    Ugye android 5.1.1 van rajta pár előre telepített progival.
    Netem keresztül egyik online tv sem ment, google play sem, kodival sem lehetett mást csak fájlokat lejátszani , telepíteni apk-t sem lehetett probléma mentesen.
    Nyilván mivel kezdő vagyok mindent tanulni tapasztalni kellett.
    Egy orosz oldalt találtam mint fórumot ehhez a típushoz.Innen sok link volt . Nyilván most már könnyű okosnak lennem mit is kellett volna venni.
    Láttam van rá új firmware 20160426 hát gondoltam szarabb már nem lehet.
    Sd formáz, firmware másol , reset gomb nyomva tart, tápcsati bedug. Majd vártam míg feláll a rendszer.
    Hát ez a firmware már úgy működik ahogy egy ilyen boxnak alapból is kellett volna.
    Most már használható a box, úgy ahogy én azt elgondoltam ja és a neten is láttam.
    A következő kihívás a DLNA lesz ,hogy wifin lássa a pc filmes mappáját.
    Soha nem állítottam ezt be se pc-n se más androidos eszközön..........
    Tanúlságot levonva érdemes tanácsot kérni a mesterektől.
    Most már DVB-t/c tunereset vennék.

Új hozzászólás Aktív témák