Új hozzászólás Aktív témák

  • luigi106

    tag

    Sziasztok. A tv-m egy Samsung okos tv ami képes felvenni a műsort, de mivel egy tuneres ezért nem tudtam közben másik csatornát nézni. És ez sokszor problémát okozott. Az lg merevlemezes DVD felvevőm pedig csak analóg tunerrel rendelkezik, ezért kerestem egy olyan megoldást amivel áthidalhatom ezt a problémát, és nem kerül sokba. Ezért vettem egy ilyen kütyüt, és az ezzel kapcsolatos tapasztalataimat próbálom itt összefoglalni, mivel a neten egy helyen nem igazán találtam semmit az amikóval kapcsolatban, és a felhasználói kézikönyv is a kuka kategória. Azt még hozzátenném, hogy telekom kódolatlan adások felvétele a célom, a kódolt és HD adásokról nincs módom információkat adni, de ezt talán majd megteszi más helyettem.

    Most az első benyomásaimat írom le. Kicsomagolás,bekábelezés, majd beüzemelés.
    Infó: az én készülékem ALI 3821-es model 2.3.28-as firmware-el érkezett, ami az Amiko oldalán még nem elérhető.

    Beüzemelés: Nekem ilyen készülékkel még nem volt dolgom, ezért kicsit félve kezdtem neki, de akiben van egy kis műszaki érzék nem fog problémát okozni neki. Kábel telepítés, automata keresés, nem talált meg mindent, de miért nem? A neten nem találtam erre nézve infót, ezért mentem a saját fejem után. Azt észrevettem hogy alapban benne volt vagy hetven transzponder adat, ami meg is zavart egy kicsit mert én azt hittem, hogy az csak a műholdas vevőknél van. Google, telekom kábel tv frekvenciák. Na itt több helyen is találtam hasznos infót. És mentem a saját fejem után, kitöröltem az összes előre beírtat. Miután a táblázatot átnéztem, azt vettem észre, hogy egy transzponder adatsor több adónál is ugyanaz, úgy gondoltam elég ötöt beírnom, és remélhetőleg ez elég lesz. És így is volt. A kódoltakat kitöröltem a listából, és elvégeztem a sorbarendezést. És kész is voltam. A beállításokkal kapcsolatban még nem minden tiszta, de erre majd később visszatérek.

    A puding próbája az evés.
    Néha produkál lefagyásokat, de ezt még nem volt időm rendszerezni, de azért leírom mit tapasztaltam.
    Például ha beprogramozom felvételre és beállítom azt hogy a végén készenléti állapotba menjen akkor általában lefagyott és csak a teljes áramtalanítás segített. Viszont éjszaka csináltam egy próbafelvételt és azt állítottam be, hogy ne menjen készenléti állapotba, akkor csak annyira fagyott le, hogy nem tudtam semmit csinálni, de a kikapcsolás működött és fel is vette a műsort. Még egy dolgot észrevettem ami úgy gondolom, hogy adott esetben fontos infó lehet, főleg olyan felhasználónak aki régi tv-vel használja a stb segítségével.
    Felvétel közben lehetőség van más csatornák nézésére is, de csak az azonos transzpondereken sugárzottakat. Azért ez is valami, miközben a spectrumot vettem, néztem a Discoveryt .
    Kezdésnek ennyit, majd lesznek kédéseim is, de remélem másoknak is. Üdv mindenkinek luigi106.

  • Bandi821

    tag

    sziasztok!

    van egy Amiko impulse-unk. A mindig tv-t nézzük ezen keresztűl, az időzített felvételek egy külső 3.0-ás Kingston USB-re mentődnek. A probléma az, hogy az így felvett műsorok lejátszva a usb-ről random akadoznak, van hogy 5-10 másodpercre megáll, majd ugrik egyet és onnan folytatja a lejátszást. A kérdés az, hogy most ez a készülék hibája, vagy az usb rossz, vagy a felvétel módja TS/TP/PS van rosszul kiválasztva. Sajnos ezekre a TS , TP és PS üzemmódokra nem találtam semmit a neten. Most TS-re van állítva.

    Válaszokat előre is köszönöm.

    üdv. Bandi

Új hozzászólás Aktív témák