Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Albus_D

    aktív tag

    válasz Yutani #58920 üzenetére

    Én meg kikérem magamnak az amd hater jelzőt, mikor ryzen procit használok jó ideje. 1-1

    Piszmaty: Engem pedig az RT-s teljesítmény érdekel. Igen, azért, amiért téged meg az RT nélküli. Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • Petykemano

    veterán

    válasz Yutani #58920 üzenetére

    "Fogalmam sincs, mit haluzol. Az AMD bejelentette, hogy..."

    Valószínűleg arra gondol, hogy az AMD topikokban van pár ember (például engem is beleértve, de néha a >fórumon< Abu is szokott erőseket megfogalmazni), akik ábrándoznak, reménykednek, képzelődnek, találgatnak, hogy mi mindenre lehetne is akár képes az AMD - amivel át tudná venni az elsőséget itt vagy ott.

    Bizonyára van pár másik gyanútlan, naív ember, akik ezeket az ábrándozásokat, reménykedéseket, szárnyaló képzeletet és találgatást, mint szak- és beavatott személyek jóslataiként értelmezik és minekután ezen reménykedések és ábrándozások az AMD képességei, a piaci verseny és az AMD pénzügyi céljainak háromszögének keretezésében jobbára nem válnak valósággá, míg ezen az ábrándozó gond nélkül továbblendül hozzáigazítva a gondolkodását a valósághoz, a ábrándoknak bedőlő gyanútlan és naív emberek becsapva érzik magukat.

    Gondolom valami ilyesmiről lehet szó.

    A dolog érdekessége csupán az, hogy ezekkel az ábrándokkal, reménykedésekkel (akár saját, akár valamilyen publikált anyag) ritkán megy át valaki a VS topikba hencegni. Ott kijózanítási céllal számonkérni jogos lenne. De az számomra is érthetetlen, hogy mi céllal megy be valaki a Depeche Mode buliba "A depeche mode szar" táblával a nyakában.

    Nem vagyok 100%-ig biztos, mert nem szoktam közelről megfigyelni, de Nvidia találgatós topikban talán tényleg mintha kevesebb ábrándozás, reménykedés, szárnyaló képzelet és találgatás lenne. (Érdekes módon még az árazásra vonatkozó sincs, az Nvidia fanok még az Nvidia árak letörését is az AMD-től várják)
    De egyrészt azért ott is elő-előfordulnak vakmerő kijelentések. Mitöbb, azok nem ritkán magától a cégtől származnak. Ez már legalább a második generáció, amikor az Nvidia olyan grafikonokat közöl, amiken a nagy szorzókhoz képest számottevően kisebb értékek mérhetők ki tényleges játékokban.
    Persze még az is elég az elsőség megtartásához.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Yany

    addikt

    válasz Yutani #58920 üzenetére

    A legnagyobb gond a magyar társadalommal, hogy binárisan gondolkodik és ennek sajnálatos oka is jól ismert. Hiába hoztam fel építő jelleggel, hogy szeritem(!) min kéne az AMD-nek még gyúrnia, hogy ne csak jelentős, hanem egyerangú szereplő legyen a piacon, rögtön támadásnak bélyegzett, ellenérzésekkel övezett és visszatámadásra késztető sorokká vált a hozzászólásom.

    Valamiért a hozzád hasonló gondolkodásra nagyon kevesek képesek, és kvázi saját maguk ellenségeként nem a pénzükért legjobb terméket választják, hanem praktikai értékeket nélkülöző érvek mentén hoznak döntést. És ezt fel sem fogják, hanem üldözik a maguk meggyőzésére alkalmas gondolatokat is, hogy ne csorbuljon a világkép.

    Nekem is most ugye 3090 lapul a gépben, de nem magas lóról beszélek lefelé, ténylegesen vágyom arra, hogy AMD vga felhasználóként elszenvedett csorbákat kiköszörülje a cég, hogy számomra is valós alternatíva legyen újra. Biztos vagyok benne, hogy az NVIDIA árnyékában szinte már nevetségesen olcsó AMD kártyák melletti meglepően erős piacvesztési trendet csak azzal lehet megállítani, ha az emberek könnyen meg tudnak őszintén bízni egy Radeonban és melós gépbe is szívesen teszik. És akkor nem olyan videóknak kell születnie a YT-on, hogy "Heló emberek, az AMD kártyája is k*rvajó ám!". (mondjuk szerintem az is segítene, ha a "forradalmi" újításokat nem sorra a konkurenciát másolva jelentené be, hanem a gamerek által vágyott, vagy vágyni vélt feature-ökkel ő lépne elő a színre előbb: pl. vrr, intelligens felskálázás, frame generation, stbstb).

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Új hozzászólás Aktív témák