Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Yutani #54789 üzenetére

    Hivatalos és hiteles infó szerintem nincs erről. Csak nyomok, jelek.

    Például
    - a JPR által jelentett 30%-os keresletnövekedés a notebookokra.
    - eközben az Intel lapkái évről évre növekednek és nem tudtak még 10nm-re ugrani. Nagyobb chipekből bizonyára kisebb volument tudnak szállítani - azonos kapacitást feltételezve.
    - PS5 és Xbox pont tavaly év végén érkezett meg, azt is gyártani kell
    - még eléggé hard evidence az is, hogy az nvidia bevételei és profitja az elmúlt két negyedévben rekordokat döntögetett. (Bányászat?)
    - A covid miatt felgyorsult az átmenet a felhőbe, illetve megnőtt az igény a infrastruktúrára. A kommunikációs platformok biztosan bővítettek kapacitásokat.
    - a Milan elég kelendő (lehet). Ez az első, ami egyértelműen - nem csak magszámmal - megelőzi az Intel kínálatot.
    - felfutóban van a Machine Learning piac
    - mindezeken felül szerintem a ZION által linkelt videója, amik arról tanúskodnak, hogy Taiwanban nincs hiány, arra utal, hogy lehet némi gond az ellátási láncokkal is. Szerintem ennek köze lehet ahhoz, hogy Kína Taiwan körül gyakorlatozgat.

    Ezek közül tényleg egyik sem kifejezetten olyan, amire azt Lehetne mondani, hogy bármelyik nap megszűnhet. Talán a notebookok iránti kereslet lehetne. De a CPU piacon most indul be a verseny. A következő években gyorsabban fognak avulni az eszközök. Tehát növekedhet a kereslet új eszközökre a covid nélkül is.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák