Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #21305 üzenetére

    A kisebb méret jobb, így van. Bár én sok ITX konfig után sem vagyok a mindenáron kicsinyítés pártján.
    Amúgy kb. én is pár kategóriában gondolkodom.
    Az egyik a 120W körüli gép, ahogy írod: 40-50 + 60-75. Egyik része fizika: Kb. ez fér el hangtalanul hűthetően egy nagyobb ITX kockába. A többi részletkérdés, hogy hol a venti, cpu-n, vga-n vagy a házban. (A full passzívat nem bírom, az felesleges erőlködés ilyen szinten szvsz.) Még egy fontos paraméter van amit nem írtál, a táp. Ez a szint paneltáppal etethető amivel garantált a csend és a egy fél ITX ház térfogatát megnyeri az ember.
    Nálam köv kategória az "átlaggamer": 65-90W+120-150W. Ez 200W körül tetőzik, vegyes terhelésen 150W körül. MATX-be befér, bármilyen, legkisebb 350-400W táp kussban hajtja.
    Utána jön a maxos konfig: legerősebb proci, OC, 2-300W dvga, akár multigpu. Itt felesleges bármiről beszélni, csak a kraft számít.
    100W alatt meg irodai, HTPC: 50W alatt, paneltáp, akármilyen kicsi ház. Ízléstől függően 20-50W között.

    ON. Vki írta, hogy nagy lesz a különbség a 460-480 között. Valóban soknak tűnik, de a fentiek miatt én annak sem látom értelmét amikor 15-20%-ra vannak egymástól a kártyák. Egy 30-40%-os különbség szvsz egészséges.

Új hozzászólás Aktív témák