Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Menthirist #10069 üzenetére

    Én a jelenlegi környezetben abszolút nem értem a 4k mániát. :N

    Sohasem hittem volna, hogy mennyire fontos némileg lefedni a perifériás látómezőt is a kijelzővel játékokhoz is, míg csak 22-24(-26), nem 42-50-(65) colos képátlójú kijelzőkön láttam játékokat (filmet nyilván láttam korábban moziban méretes vásznakon).
    Otthonra 2k-hoz szerintem ~40" a minimum, 4k-hoz 55-60, az ideális az ~50" és 65+
    2k-s 24"-os monitorhoz nem tudsz elég közel ülni kényelmesen (úgy, hogy nem fárad el a szemed és/vagy hátad, nyakad, ha közelre fókuszál / hajolsz), hogy minden apró részletet láss a kép középső területén és kellően le legyen fedve a perifériás látómező egy része is, ami azt az élményt adja, hogy benne vagy a játékvilágban, mintsem hogy egy egérlukon át kukucskálsz bele a varászlatba.

    Kb. 2 napig volt nagy, mikor 50"-ra növeltem a 24"-t, de azóta is fura, hogy 50" után most csak 42-es van itthon PC játékra és itthoni filmezésre. (A TV-re kötött játékkonzolt most hagyjuk, mert főleg a PS3 generációnál ritka volt az 1080p60, főleg nagy felbontású textúrákkal és aprólékos effektekkel, szóval vagy az egyik vagy a másik oldal a gyenge, ha PC+monitor vagy TV+konzol.)

    Az egyetlen dolog, amire szerintem jó lehet 50, de főleg 40"-tól kisebb átlóra 4k-t zsúfolni, az az optikai anti-alising, vagyis hogy a szoftveres újramintavételezős SSAA helyett optikailag olvadnak össze a "recék" a szemedben. De a tejfehér fekete engem személy szerint jobban zavar, mint a recék, és ott az SSAA vagy most az új divat VSR, így erre nincs feltétlen szükség. A jellemtő textúrafelbontás és minőség pedig ma sem jár még ott, hogy akár a 2k-t tökéletesen kielégítse, ha nagy képernyőn nézed, nem még akkor a 4k-t.
    Bele sem akarok gondolni, hogy mennyi VRAM és mekkora tárhely igény lenne, de az is biztos, hogy az még legalább egy, ha nem két teljes konzolgeneráció, így én már talán ősz vagy kopasz leszek és romlik majd a látásom is. :D

    Az a 9ms értéket felkenheted a hajadra. Több szempontból is (egyrészt amúgy sem lehet egyetlen számmal kifejezni az LCD válaszidőt, másrészt egy szint alatt tökmindegy, onnantól már más játszik -> lásd a következő részt).

    (#10070) HSM

    Tudom, a Sony utóbbi egy-két évi csúcs LCD TV-in nagyon jó az impulzus mód. Még plazmához szokott szemmel is irtózatosan vibrálni láttam, míg megszokta a szemem, de tű éles a mozgókép. :K
    Egy a baj. Vagyis kettő. A BFI sem a PDP-hez képest nagyságrendekkel alacsonyabb kontrasztarányon, sem a plazmához képest kétszeres-háromszoros feláron nem segített. Ezt leszámítva tök jó, meg izé és minden elismerésem. :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák