Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Yutani #48674 üzenetére

    Ha nem keverjük bele a képbe, hogy mi milyen képet vagy adatot milyen navi 2X számozásnak tekint és arról milyen méretbeli adatokat tud vagy vél tudni, akkor szerintem körvonalazható így:

    40CU + 192bit
    60CU + 256bit
    80CU + 2048bit
    [link]

    Egy dolgot tudnék még elképzelni, azt, hogy nincs középső lapka, hanem a 80CU-sat vágják:
    80 CU + 2048bit
    72 CU + 2048bit
    72 CU + 256bit
    60 CU + 256bit
    De a 60CU-s lapkát az Xbox mérete miatt várja mindenki.
    És a 40 és a 60 CU között túl nagy lenne az űr.

    Azt én nem tartom valószínűnek, hogy a 80CU-s változatban egyszerre lenne benne HBM és 384bit GDDR6 vezérlő is. 2 HBM vezérlő ugyan nem sok, de gondolj bele, hogy annál a lapkánál, ahol a GDDR6-ot nem használják, ott az ~60mm2 kihasználatlan szilícium, amit én még akkor is soknak gondolok, ha egyébként azt feltételezzük, hogy a HBM-es megoldásból kisebb volument adnának el, mint a 384bit GDDR6-osból. mobil felhasználás esetén hasznos lenne, de ott méret miatt is terhes.

    Azt mondják, hogy a 80CU-s változatból 4 SKU lesz. (nem feltétlenül mind gamer) és mind HBM. (egy pro, egy mobil, egy full desktop és egy vágott desktop)
    De úgy emlékszem, mintha korábban meg pont arról lett volna szó, hogy a Navi 2x esetén nem lesz HBM használva.

    Ez alapján szerintem a desktop vonal:
    80CU + 2048bit
    72CU + 2048bit
    ---------
    60CU + 256bit
    52CU + 256bit
    -------
    40CU + 192bit
    36CU + 192bit

    Elvileg lesz egy negyedik navi lapka is. Az vagy egy még kisebb, ami a navi 14-et váltja, vagy a fentiek közül a 60CU-s HBM-es változata.

    Hiszen a 80CU-s-ból lesz HBM, az úgy mehet mobilba és simán lehet belőle Pro Duo-t is csinálni
    Navi 12-ből van HBM-es változat, egyedül a 60CU-s ból nincs. És milyen finom lenne, ha abból is lenne duo kártya.

    Nem vagyok titkok tudója, ahogy már korábban is mondtam, nagyon egymásnak ellentmondó infók láttak napvilágot az elmúlt hetekben. Nekem valami ilyesmi állt össze a fejemben. Természetesen tévedhetek

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák