Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • messi6502

    tag

    válasz Alpi. #30084 üzenetére

    "Anno jóval visszább esett a fesz, de aki már akkor is Am4-ezett, az tuti emlékszik, volt egy időszak, amikor sok user-nél előjött egy probléma, amikor üresjárat környékén valami ártatlannak tűnő dologra összehullt a rendszer. Az pont emiatt volt. Az Amd által preferált működés az a hardveres C6 és a nem visszaeső órajel."

    Szia,

    nekem hasonló áll fenn 2 hete az 5700x-el. Naponta, 2 naponta idle közeli állapotban whea 18 error-t kapok és restartol a gép ami játékok alatt és tesztek alatt nem jelentkezik.
    Milyen beállításokat javasolnál ki/bekapcsolni? Ezelőtt amd procim nem volt, se nem szórakoztam energiahatékonysági beállításokkal.

  • messi6502

    tag

    válasz Alpi. #30096 üzenetére

    Elkezdtem válaszolni és abban a pillanatban jött is a whea error, 3 nap után az első..
    AMD RMA process-t elindítottam, ma írtak hogy küldjem el, kiváncsi leszek mi lesz belőle, holnap/holnapután feladom.
    Megnéztem MSI B550 tomahawk bios-ban milyen beállításaim vannak, általános C state kikapcsolása van, most a restart után megtettem, de a core voltage megint beesett 0.98-ra, nem tudom ez segített-e, illetve kiegyensúlyozott energiaséma min cpu teljesítményt átraktam 100%-ra, azóta core coltage nem ment 1.18 alá.
    Azt olvastam én is hogy hwinfo nem feltétlen mutat jól, ryzen master lenne az ideális, de csak ezért nem akarom feltelepíteni, nem akarom babrálni a cpu-t, amíg by default nem működik megfelelően, max ezeket az energiahatékonysági dolgokat akartam tesztelni, de AMD gyorsabb volt.
    Mindenesetre mivel nem egyértelmű a hiba oka és megoldása egy garit megpróbálok intézni.

    Köszönöm azért a támpontot :R

  • messi6502

    tag

    válasz Alpi. #30099 üzenetére

    0%-on volt alapból, így hwinfo szerint lement core voltage 0.95 körülre is pár nap monitorozás alatt, ugye ez win 11 balanced setting volt.
    Most durván 1 óra alatt a minimum eddig 1.18 volt, nem is hiszem hogy nagyon menne lejjebb, még mindig balanced setting csak procit nem engedem 100% alá. Ha esetleg RMA process eredménye az lesz, hogy nem találnak hibát / működik a proci, akkor tovább tesztelem majd így, viszont lassan gépkikapcs és proci kivétel, hogy holnap dhl eltudja vinni. Mivel 3570k procit tudok addig berakni, így alaplap és ram további tesztelését nem tudom megoldani, de hajlok rá hogy inkább proci a problémás.
    Illetve bár hibaüzenet ugyanaz mint kollégának, de mivel neki játékok töltésénél jelentkezik, neki szerintem más lesz a hiba, legalábbis nálam játék alatt (még töltés alatt sem) nem jelentkezett, csak böngészés közben.

    A lenti leírásokat mindenesetre köszönöm, igazán hasznos olvasmányok. :K

    [ Szerkesztve ]

  • messi6502

    tag

    válasz messi6502 #30100 üzenetére

    Nem akarom elkiabálni, de úgy látszik nálam kiderült mi okozza a WHEA 18 error-t.

    Procit ugye elküldtem AMD-nek garira, így visszaszereltem a régi proci/MB/RAM configot.
    Így újra az i5 3570K-val használtam az új 6750XT GPU, evga g6 650W tápot. Ez a kombó 1,5 hónapig ment hasonlóan mielőtt meg lett az új proci.
    Viszont pár nap után újrajelentkezett a probléma. Azaz, hogy nem, vagyis hogy igen..
    A jelenség ugyanaz volt, fekete képernyő a két monitorból az egyiken, a másikon pedig lefagyott a kép. Ugyanez volt az új procinál is, annyi kivétellel, hogy az automatikusan újraindult 1-2 sec után, ez meg nem, de ez csak bios beállítás.
    Manuális újraindítás után viszont kiderült, hogy van még 1 különbség, nem írt WHEA 18 hibát az eseménykezelő.
    Mivel ezen kívül teljesen ugyanaz volt a hibajelenség, elkezdtem más módszerrel rákeresni neten, hogy másoknál mi és hogy jelentkezett, nem pedig a WHEA 18-at használva kulcsszóként.
    És szerencsére ez segített, kb fél nap alatt rátaláltam erre és legfőképp onnan erre.
    Amikor még csak a táp és vga lett lecserélve, a legújabb hwinfo-t telepítettem és nem is volt gond.
    Mikor proci és társait is lecseréltem viszont a hwinfo-ból is egy régebbit raktam fel, hogy RTSS-sel működjön minden szenzor OSD-n. A legutolsó ilyen verzió a 6.42. Ami mint kiderült, navi21-től WHEA error-ral lefagyasztotta a gépeket, mert bevezett pár új low idle mode-t, hwinfo készítője szerint:
    "The Navi21 seems to have introduced some new low power mode and I assume this was causing issues in HWiNFO. A similar case like long ago with the ULPS mode."

    Azóta 1 nap telt el, eddig nincs fagyás, persze volt hogy 4-5 nap után jelentkezett nálam így még korai teljesen biztosra menni, de gondoltam megosztom veletek is, hátha később valakinek segíthet.
    Tanulság, használj friss szoftvert, ha mégis régit használsz, bogarászd át a changelog-ot...

    Illetve AMD válaszára még várok ettől független, de remélem legközelebb csak azért jelentkezek, hogy megerősítsem, ez volt a gond.

Új hozzászólás Aktív témák