Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dobi 562

    addikt

    válasz Pro!Petya #9770 üzenetére

    Eloljaroban: meg sosem tuningoltam memoriat, valoszinu vannak hibak modszeremben, illetve tudom, hogy az 1-1,5 ora stressz az meg nem jelent 100% stabilitast de jelenleg erre volt idom.

    Ha valakinek van javaslata vagy lat valami hibat akkor nyugodtan jelezze! :R

    Ez lett a vege 1.45V-on.

    Ennel meg lehetne menni tovabb is idozitesek tekinteteben. CL15-nel ha a Dram feszultseget emelem 1.48-ra es a PROCDT-t egy lepcsovel akkor bootol de a teszt errorokat dobal. Szoval meg lehetne jatszani kicsit de mar ezeknel a beallitasoknal is 43-44 fokig felmelegszik teszt alatt, en meg nem akarom a hutesemet piszkalni, ugy szeretem ha csendes. Ahogy olvastam B-Die a 30-40 fokot szereti.

    Ha valakit erdekel: ezt a guide-ot hasznaltam. Ryzen Dram calculatorral nem tudtam mit kezdeni, nem mukodott azokkal az ertekekkel alacsonyabb frekvencian sem, 4000Mhz-hez tartozo idoziteseket meg nem is hajlando megmutatni.

    Igy csinaltam:

    Eloszor beallitottam a memoria frekvenciat 4000Mhz-re FCLK-t 2000-re, UCLK-t 1:1-re, elsodleges idoziteseket 16-20-20-40-re, tobbi idozites-t auto-n hagytam.

    Memorianak adtam 1.45V-ot, VSoc-ot 1.1V-re, VDDG IOD, CCD-t 1.05V-re.

    Elmentettem, futtattam tesztet, stabil volt. Vissza a BIOS-ba, csinaltam egy OC profilt es elmentettem ide is.

    Ezutan a guide alapjan elkezdtem szorosabbra huzni a harmadlagos majd masodlagos es vegul az elsodleges idoziteseket.

    Kis lepesekkel haladtam, mindig vegig futtattam a 3 kor TM5 @Anta777 extreme preset-et + figyeltem HWinfo-ban a WHEA error-okat. Ha nem volt error sem TM5 alatt sem a HWinfo-ban akkor elmentettem a profilt BIOS-ban es mentem tovabb.

    Altalaban Hwinfo WHEA error az egyutt jart a TM5 errorral de volt, hogy TM5 nem talalt errort, HWinfo viszont igen (es forditva is). Ilyen esetben visszatoltottem BIOS-ban az utolso stabil beallitast es mentem tovabb a kovetkezo idozitesekre.

    Mikor talaltam egy hibas beallitast kivancsisagbol lefuttattam TM5-t @1usmus configgal. Kulfoldi forumokon ez a ket config volt ajanlava: default @1usmus v3, illetve extreme @Anta777. Ahogy olvastam a fo kulonbseg az, hogy a 1usmus config gyorsabban megtalalja a hibakat, mig az Anta777 fele jobban terheli a memoriat. Mindenesetre azt a hibat 1usmus config nem talalta meg 1ora 20 perc alatt, az Anta 777 igen. Ez konkretan tul szorosra allitott TRP volt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák