Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz MPowerPH #9475 üzenetére

    De, csak semmi értelme nincs, mert a kis felület miatt maximum azt érem el vele, hogy megfő a hűtő alatt. A nulla celsiustól full gang és a szolídan adalékolt 40-95%-ig terjedő venti profil között áűtlagban van 7-8 fok különbség, az is jellemzően a közép tartományban. Ezért van az, hogy abban az időszakban, amiben a legtöbbször használom, csendben van a gép, és ezért áldozok a teljesítményből. Amikor meg kell a kraft, nyugodt szívvel oda merem neki engedni, mert tudom, hogy nem fog 73-73 fok fölé menni még nyári melegben sem, akkor se, ha órákat dolgoztatom. Az AVX terhelés az más, az így is fellövi kilencven fok alá, de nem nyúzom kráncsörrel, de arra vitán felül jó, hogy kiderítse, ha vlaami gond van, troubleshoothoz viszont úgyis max hűtőteljesítményt állítok a biztonság kedvéért. Mondjuk így is fogtam a karosszéket, mert 89 fokig felmászott 2 percre, de stabil volt, lefutott két kör, ennél tovább kár nyüstölni. A 3800X ugyanebben a szituban sem ment 85 fok fölé, ha jól emlékszem, de azt is egyszer futtattam meg így, hogy lássam, stabil-e, soha többet. Egy CB vagy bármi más értelmes alkalmazás a közelébe sem tudta tolni a hőfokot ennek, szóval ha ide elég a vcore, akkor bárhova. Magyarán, maradtam 4.4 és 1.2125-ön, ez így nekem megfelel, aztán majd ha lesz néhány újabb UEFI verzió, próbaként ránézek még a PB-re is, hátha... Meg, talán majd kap egyszer nagyobb hűtést is a rendszer, de azért vicc, hogy egy 240-es AiO mellett ezen kell gondolkodni! :P :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák