Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz PuMbA #9458 üzenetére

    Egyrészt azért. Másrészt, mert a hőmérséklet tüskékből adódó ventilátor pörgéseket nem tudtam érdemben kiszedni a mindennapos működésből, az 1600X-től kezdve (1600X >> 3600 >> 3800X >> 5800X vonalat jártam be, Enermax Liqmax 240-es hűtéssel végig) mind a mai napig. Offset nem játszik, mert instabilitással szembesül miatta sok ember (idle restartoknál szerintem az egyik alapvető ok, hogy alá nyal a rendszer a minimálisan szükséges vcore-nak az offset miatt), a ventilátor profil módosítása meg részmegoldás, mert ha magasra van húzva a limit, és csökkentve van a spin up time (hogy egy egyszerű pár másodperces JPG konverzió miatt ne legyen ventilátor whooooppp), akkor egy valódi, erős 100%-os terhelés miatt úgy ver be a 85-88 fokba a rendszer, mint a huzat! Mire a hűtés észhez tár, már a felső tartományokban van a processzor, nekem ez nem szimpatikus így.

    Allcore OC esetén nyilván veszítek valamelyest játékok alatt (ez 3800X esetében singlecore tekintetében 5-8 százalék volt a legrosszabb esetben, multicoreban viszont jobb így az eredmény!), cserébe kiszámíthatóbb hűtési profilt állíthatok be, és még valóban durva terhelés esetén sem nyal 72-75 fok fölé a rendszer, például egy másfél-két órás video encode vagy batch képfeldolgozás esetén sem. Teszi mindezt gyakorlatilag néma csendben a mindennapokban, és erős terhelés mellett is elviselhető a zaj.

    Szóval, a linkelt eredményeknél jobb számok és nagyobb különbség is elérhető, de az allcore miatt könnyebb mérni az azonos feltételek miatt (PBO-nál ezer dolog befolyásol mindent). A memóriákhoz ráadásul nem is nyúltam, azzal elvileg szintén lehet nyerni az 5000-es sorozat mellett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák