Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fudi2002

    veterán

    válasz Devid_81 #6908 üzenetére

    Remélem +0mhzre írtad. Mert én előző biosszal lementem -50ig és még ott sem dobta el magát. Mondjuk cb20 multi asszem vmi 7100 volt....

    Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

  • _Horka_

    aktív tag

    válasz Devid_81 #6908 üzenetére

    Ez nagyon különös. A CO elméletben egy "gyűjtemény", az "alaptól" eltérő frekvencia (ez fix) és a hozzá tartozó Vcore (na ez eltrérő és +30-tól -30-ig "fémjelzett") táblázatok összessége (gondolom, a CO 0 lenne az "alap"). Attól függően, hogy melyik CO táblát (vagy skálát) "tárcsázzuk" be, változik az adott frekihez tartozó vcore értéke. Tehát, a frekvenciák nem. Legalábbis, a freki korlátok nem. Azonban, hatékony CO negatív táblával jelentősen csökkenthető az adott frekihez tartozó vcore értéke (tehát a fogyasztása/hőtermelése is) akár magonként külön-külön. Ez pedig lehetővé teszi, hogy all core boost esetén minél jobban megközelítse az elméleti maximumot (amit jellemzően csak single core boost alatt ér el a proci).
    Namost, fentiek alapján nem csökkenhet a teljesítménye a procinak. Ameddig elégséges vcore-t kap, az adott frekin, addig stabil marad és tartja a frekit alacsonyabb fogyasztás/hőtermelés mellett.
    Mi történik, ha túl kevés a vcore? Amennyiben a válasz az, hogy lejjebb veszi a frekit, akkor elképzelhető a teljesítményesés. Szerintem, simán crash/fagyás/reset.
    Szóval, én azt tapasztaltam, hogy CO negatív = allcore boost emelkedése, ameddig a hőtermelés/áramfelvétel engedi. Túl nagy CO negatív (értsd: a hőmérséklet/áramfelvételi korlát lehetővé tenné pl. 4800-as frekit all core, mert ismét csökkent a még nagyobb negatív CO miatt a 4800-hoz tartozó vcore, de már azon a feszültségen instabil az adott mag - talán már 4790-es is, mert ugye ahhoz is egy alacsonyabb vcore tartozik immár)= crash/fagyás/reset.

    [ Szerkesztve ]

    STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

Új hozzászólás Aktív témák