Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyul105

    senior tag

    válasz RetepNyaraB #21763 üzenetére

    occt stabil, corecycler stabil, hydra E (sibglecore) stabil CO ertékek mellett 6 orás allcore prime95 blendtest után:
    prime95, affinity 4-es és 6os magra szűrve eldobta 12 perc után.
    lehet a valóságban sose fog pont ez a két mag együtt boostolgatni, de azért na. :DD

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz RetepNyaraB #21763 üzenetére

    "annak akkor sosincs vége"

    1.1G -10-ről indítva 2-esével lépegetve tegnap 15h magasságában indítva ma reggel 8-ra lett kész PBO2-nál -12, -3, -11, -17, -13, -15, -26, -17 CO értékekkel. Viszont mindhárom tesztet lenyomattam vele (PBO, HybridOC, HybridOC profilozás) Bár a profilozás szerintem 2-3 perc alatt megvan

    A nagy újítás a tesztmetódusban "mindössze" annyi, hogy HybridOC-t is ugyanúgy teszteli mostmár, mint a PBO-t, de lenne még mit alakítani rajta, mert 3Dmark CPU tesztjénél az 1T és 2T folyamatosan elhasalt a hármas magon, így a kikalkulált -49-ről -133-ig kellett csökkentenem a CO-t (HybridOC-nál fordítva működik PBO-hoz képest) és közben az egyes magon is korrigálni kellett +57-ről +41-re.

    Nálam is volt restart az egyes magon PBO2 tesztnél. Ugye indult -10-ről és lépegetett kettesével, egészen -28-ig lefutott rendben, majd -30-on a második FFT 4 közben restartolt, újraindulás után visszalépett -28-ra, ahol szintén a második FFT 4-nél restratolt, újraindulva -26-on folytatta, ahol az első FFT 84-nél ismét restartolt, majd végül az újraindulást követően -24-en végig lefutott ismét a teszt és ezt hagyta meg Single CO értéknek. (HybridOC teszt közben szintén restartolt egyszer az első mag tesztje közben)
    Viszont, ha megnézzük mit is írtam végleges CO értékeknek, akkor jól látható, hogy multicore tesztnél az egyes mag folyamatosan eldobálta a szálat, ezért egyesével lépegetett vissza -24-ről -12-ig, ahol már probléma nélkül lefutott a multi tesztje

    HybridOC-t -100-as értékről kezdte el és rendben lefutott teszt után növelt az értéken egy 10-est, tehát lépett -90-re. Itt ugye fordított a működés, mert kisebb CO érték (pl. -100) kevesebb feszültségcsökkentést eredményez mint egy tőle nagyobb számérték (pl. -40 vagy ugye +30)

    Azt viszont nem vágom miből kalkulál "kerektelen" értékeket, mert pl. az egyes magon -100-ról eljutott +60-ig, ahol jött egy restart, majd újraindulást követően kiírás/logolás szerint 40-es értékkel folytatta a tesztet, majd ez sikeresen lefutott és bekarcolt a táblába +57-et :F

    Kettes magon -60 lefutott, -50-nél instabil volt, vissza is lépett -60-ra, majd sikeres tesztet követően bekarcolt -54-et :F

    Amúgy pedig 3Dmark CPU tesztnél 16T, 8T, 4T és CB23 single+multi a PBO2-s használattal nagyobb pontszámokat produkált. Igaz közben fogyasztást és hőmérsékleteket nem néztem.
    3Dmark 1T és 2T esetében volt magasabb a pontszám a HybridOC féle használattal.

    Hát nem is tudom...ha lesz majd valamikor ismét egy kis időm meglesem a Hydra féle PBO2-t corecyclerrel/occt-vel

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák