Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    válasz MPowerPH #14137 üzenetére

    A 4700 feletti eröltetést említettem, nem a 4400-at. Az egy másik hozzászólás, amiben azt írom, hogy nekem a 4400 egyszálas teljesítménye is elég.
    Sajnos 4700MHz felett (legalábbis az én cpu-m ilyen) egy érezhetően nagy vcore ugrás szükséges. Ezért írom, hogy én nem eröltettem volna +200MHz kedvéért.
    Az, hogy nekem a 4400MHz egyszálas teljesítménye miért szintén leírtam már.
    Nem tudok olyan helyzetet felhozni saját tapasztalatból, amikor olyan programot futtatok, ami annyira nem skálázódik, hogy csak egy thread-et terhel, de közben ekkora teljesítmény igénye van.
    "Szerinted igen, szerintunk meg nem."
    Ha széllel szemben pi**lok, akkor is tartom az állításomat. Nem engedném 4700MHz fölé a cpu-t. Mindez persze nem valódi gond, amíg ki lehet kapcsolni a pbo-t és akinek más jellegű felhasználás fekszik (mint pl nekem) használja anélkül.

    Más:
    Láttam a neten különböző játék teszteket SMT On/Off beállításokkal.
    Mivel nem szoktam játszani, tőletek kérdezném meg. Próbáltátok már a játékokat kikapcsolt SMT-vel? Tényleg pár játéknál kicsit több fps a vége, mint ahogy pár video-ban látni? (pl: [link] )
    Mert anno volt olyan munkám, ami még i7 6700K esetében tényleg gyorsabb volt kicsit kikapcsolt HT mellett (sok apró matrix transzformáció miatt talán), de most még nem volt ilyen és nem próbáltam 5900x-el.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák