Új hozzászólás Aktív témák

  • laca500

    aktív tag

    Sziasztok.
    Egy ki segítségre lenne szükségem.
    Most cseréltem procit egy MSI X470 Gaming Carbon pro lapban.
    Ryzen 5 2600-ost váltott egy Ryzen 7 5800X.
    Most tesztelgetem, tök alap beállításokkal, de szerintem nagyon melegszik. Alapon ugyan 35-37 fokos, de ha bármit megnyitok, mondjuk a böngészőt, akkor egyből felugrik 70-75-re majd vissza megy. Viszont rátoltam egy picit a Prime95-öt, amitől felment 90 fokra és full ventifordulaton sem jött lejebb egy foknyit sem. A prime leállítása után is csak max. 45 fokra hül vissza és itt meg is állt. 44-45 fokon van folyamatosan.
    Egy Be quiet dark rock pro c1van feltéve hűtésnek. Nem egy mai darab, de eddig csendben és jól tette a dolgát. Sosem volt hőfok gondom.
    Ez szerintetek jó így? Mert szerintem nem. Valami nem stimmel. Vagy ez a proci ilyen melegedősféle?
    Mennyire kell melegnek lennie a hűtőn lévő hőcsöveknek? Mert akárhogy fogdosom, már amennyire elérem, alig langyosak. Lehet újra le/fel kellene szerelnem? Elég rossz megoldású a felfogatás, kész szenvedés a le/fel szerelés!
    Esetleg valami ötlete valakinek? :F

    [ Szerkesztve ]

    Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

Új hozzászólás Aktív témák