Új hozzászólás Aktív témák

  • Aljasvip

    senior tag

    válasz sfknasty #10542 üzenetére

    De ebben az esetben azért van Kernel Power 41, mert hard resetet nyomtál a gépen.
    Szerintem a kollégának a gép csak úgy magától újraindul. Nekem legalábbis ez volt, böngésztem békésen és a semmiből egyszer csak újraindult.
    Mivel az alaplapnak nincs event managerje, a Windows pedig csak a 41-es hibát írja, így sose fogod megtudni, hogy mi volt a valódi oka.

    Nalad lehet a memória tuningon kellene állítani, mert az elmondásod alapján simán csak lefagyott a géped.
    Különböző BIOS verziók különböző mértékű memória/CPU órajel tuningot tudnak, így ha frissítés volt, akkor nem triviális, hogy a régi profil egy az egyben működni fog.

    Memória instabilitásra jó mutató lehet ha Hwinfo-ban tucat számra gyűlnek a WHEA-k.
    Nálam most van egy jó kis tempós 3800C16, az 4 óra játék alatt ~100 WHEA-t produkál. Az időzítéseken bármit finomítva percenként 100-as nagyságrendre ugrik ez a szám, úgyhogy gyanítom ez a vége.
    Nem is frissítettem BIOS-t azóta mert stabil a gép, 1 fagyás volt csak az elmúlt 2 hónapban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák