Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kopirnyo_hun

    csendes újonc

    Sziasztok

    Gépem adatai:
    Proci: ryzen 1700x
    hűtése: be quiet pure rock
    Videokari: radeon rx580 sapphire nitro + 4gb OC
    Ram: kingston hyperx predator 1db 8 gb 3000mhz ddr4
    Alaplap: asrock killers x370 SLI
    ssd: samsung 970 evo
    táp: corsair RM750x

    Alapvető cél a géppel hogy egy videokari csere meg egy ram duplázás mellett még 10+ évig elkattogjon :D

    kérdések:
    a ram 3000 mhz viszont 2400-on fut alapból. látom az alaplapon fel lehet húzatni 2966 környékére. mivel a ram alapból 3000-es így van olyan összetevő ami ténylegesen meg van húzatva? Gondolok itt a procira pl. nem akarom hogy túlhúzás miatt előbb szétmenjen valami. viszont azt sem akarom hogy irreálisan vissza legyen fojtva a gép.

    Láttam biosban hogy ki van kapcsolva ilyen hogy sapphire boots. Ezt bekapcsolni biztonságos? Ez inkább optimalizálás vagy túlhúzás?

    A proci hűtő 1100 Rpm -en megy szinte mindig (1500 a max) . CPU internet alatt 30-40 C terhelve 61 C
    alapbeállításon 50 C- től indul meg a venti és 80 C-nél ugrik fel 100% ra. Ezek a beállítások így jók egy ryzennek ? Vagy jobban kéne hűlnie?

    A CPU nál van a CPU hőmérséklet ami a leirtak szerint van. és van két másik érték ami ennél 15 C vel magasabb kb ez normális? (VRM temperature, Cpu Tctrl temperature )

    Aki lesz olyan bátor hogy erre mind válaszol annak nagyon köszönöm, és bocsánat hogy ennyit kérdezek, egyben de laikus vagyok nagyon és gondoltam jobb egyben túlesni rajta :D

Új hozzászólás Aktív témák