Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Termi92

    tag

    Sziasztok! Újdonsült Ryzen 1600 tulaj vagyok, egy pár napja már nálam van a proci, egy GA-AB350M-Gaming 3 lapban ül, G.Skill Ripjaw V F4-3200C16D-16GVKB ramokkal együtt. Jelenlegi legutolsó bios van a lapon (F23d), a ramok gond nélkül mennek 3200 mhz-en gyári időzítéssel. Hűtésért egy Be Quiet! Pure Rock felel.

    Elkezdtem húzni egyből miután hozzám került, nem tudom eldönteni, hogy nyertem-e a lottón vagy sem.
    3825 Mhz-en 1.25V-al stabilnak tűnik a rendszer (12 óra aida64, 5 óra prime95, fél óra IntelBurnIn, 1,5 óra OCCT), hőmérsékletek pedig 60-65 °C körül mozognak.

    Amit jelenleg tesztelek az 3975mhz, 1.35V-al, IntelBurnIn (20 perc), és OCCT eddig nem ölte meg (1340 pont volt a legtöbb amit Cinebench adott)

    Viszont ami érdekes, hogy 4000mhz-en már 1.4125V kell hogy egyáltalán befejezzen egy kör Cinebench R15-öt, viszont nem tudom 1.4V felett mennyire "biztonságos" Ryzent járatni (mennyire csökkenhet éltartam).

    Mindenesetre eddig meg vagyok elégedve a kütyüvel, remélem pár napon belül megtalálom a legmagasabb stabil frekit.

  • Termi92

    tag

    Üdv ismét fórumlakók!

    Segítségre lenne szükségem, hátha valaki találkozott már ilyennel.

    Néhány hete a Gigabyte GA-AB350M-Gaming 3 lapomat vissza kellett küldenem gariztatni (alaplapi hangkártya megkergült), küldtek helyette egy másikat.
    Mióta ez a második lap van, a rendszer instabil lett.
    Egy ryzen 1600 van a lapban, 2db G-Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB sticckel. Az első lapban nem volt semmi probléma Win10-el, OC is gond nélkül működött (van egy korábbi hsz-em ebben a fórumban is) az új lappal viszont még stock beállításokon is gondok vannak, random kékhalál, naponta 2-szer 3-szor mikrofagyás (tized másodpercre megfagy minden, majd megy tovább), Intel Burn test még standard tesztet se tudja befejezni, Aida64 fél óra után hardware hibát ír. Hőmérsékletekkel nincs gond (AIO 240-es hűtő, folyékony fémmel, idle hőfok majdnem szoba hőmérséklet ryzen master szerint, terhelés alatt is max 40-45 °C fok).

    Próbáltam ugyanazzal a bios-al amivel első lapot használtam (F23D), próbáltam régebbi biossal amiket külföldi fórumokon stabilnak írtak (F20, F10). Kikapcsoltam HPET-et, bekapcsoltam HPET, semmi különbség. Próbáltam ramokat XMP profillal és anélkül.

    Futattam egy éjszakán át Memtestet usb-ről, de 3 teljes kör után semmi hibát nem talált 3200 mhz-en, így gyanítom a ramoknak nem lehet baja.

    Próbáltam több windows 10 verziót telepíteni (Win10 LTSB 2016, Win10 1607, Fall creators Upate, legutolsó verzió), de semmi se változott. Friss telepítések után semmi extra programot nem szoktam telepíteni alap dolgokon kívül (driverek, chrome, steam, aida64, ryzen master).

    Kifogytam az ötletekből. Ha a lap hibás, hogy tudnám ezt gariztatni? Nem vagyok benne 100% biztos, hogy "általános stabilitás hiányát" elfogadják hibaoknak.

    [ Szerkesztve ]

  • Termi92

    tag

    Üdv megint! Néhány hsz-el ezelőtt írtam [link], hogy a gigabyte lapom instabil, még alap beállításokkal is. Azóta úgy néz ki sikerült megoldanom a problémát (és megosztom itt a fórumon, hátha másnak is lesz ilyen problémája a jövőben), de nem tudom mi lehetett a megoldás, mivel 3 dolgot is csináltam egyszerre.

    1. kivettem a pci-e slotbol a wi-fi kártyát (viszont ez a kártya bent volt az előző lapban is, nem volt akkor gond), új lapban több foglalatban is próbáltam.

    2. ramokat xmp profile helyett manuálisan lőttem be a gyári OC profilra (3200mhz, 1,35V, 16-18-18-18-38), XMP is ugyanerre állítja. (előző lapon xmp-t használtam, nem volt gond)

    3. letöltöttem AMD oldaláról a legutolsó chipset drivert (úgy néz ki Gigabyte weboldalán valami régebbi verzió van fent, amit fel se tud telepíteni rendesen az új lapon, előző alaplapon viszont tudtam telepíteni a régit is)

    Szerintetek a 3 közül melyik lehetett a megoldás része? (Nem merek semmit se módosítani, most 4ghz-en stabilnak tűnik 4 napja, 8,5 órás AIDA, 12 órás OCCT teszt után).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák