Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • R3plica70

    aktív tag

    Üdv az Uraknak!

    A mai napon én is bejelentkezek a klubba az alábbi pakkal :DDD
    Asrock Fatal1ty AB350 Gaming K4 és egy R7 1700-as CPU.

    Remélem hozza majd a tesztek alapján elvárhatókat. Összerakni valószínűleg majd csak holnap fogom.

    Az mondjuk nem semmi, hogy 8.-án 9.-én és még tegnap 13.-án is jött ki hozzá béta BIOS. Remélem addig faragják amíg tényleg hibátlanul fog minden menni vele. :C

  • R3plica70

    aktív tag

    Üdv újra itt.

    Gyors reagálás néhány felvetésre előzetesen.
    Nem tartom magam fecskének, nem váltottam Intelről (még), csak én egy olyan állat fajta vagyok akit érdekel az újdonság, szeretem kipróbálni saját magam ami érdekel (emellett olvasom mások tapasztalatait itt és egyéb fórumokon). Ez a hobbim, a rossz szokásom amiről úgy 30 éve nem tudok leszokni. Mások ezt a pénzt eldrogozzák, elqrvázzák, vagy szimplán elfüstölik (egyik kollégám havi 30-at, és még árt is magának vele).
    Nem vagyok egyik oldal fanatikusa sem, próbálok az igényeimnek megfelelő optimális konfigurációt összerakni.

    Nos, Ryzen.
    Tegnap munka után nem bírtam ki, és este, kiélvezve minden mozdulatát (mert szeretem csinálni), átépítettem a gépem. Néhány kép: (mivel ezt is kérte valaki)



    Előzetesben, és próbálok rövid lenni: ennyit régen sz@ptam géppel.
    Első bekapcsolás. Monitor bekapcsol, majd lemegy energiatakarékos üzembe....eltelik fél perc kb, ...gondolom magamban,valamit elcsesztem össze szerelésnél, vagy valami hibás...már nyúlnék a gép felé erre bekapcsol a monitor, jön a POST, hurrááá. Első mozdulattal irány a BIOS. Átnézegetem, egyes részek igen fapadosak, viszont van egy csomó dolog amire csak pislogok.
    Mindegy, beállítom amit jónak gondolok, semmi extra csak menjen fel a friss Windows. Pendriveról bootolás, telepítő indul, eddig minden patent. Elérkezünk a HDD/SSD kiválasztásához. Kiválasztom a szokásos Intel 530-as SSD-met, amit rendszer lemeznek használok. Partíció törlése...gondolkodik kicsit, majd hiba ablakot dob, hogy márpedig ő nem hajlandó törölni ezt a partíciót :F Na mondom akkor formázd csak...várakozás, hiba ablak feljön :W Hát ez mi ?
    Újra indítom a gépem, belépek a BIOS-ba, átnézem újra, ugyan mit nem vettem észre, mit kell itt csinálni hogy telepíthessek egy Windowst. Újra telepítő indul, ugyanazok a hibák :o Kezdek ideges lenni...
    Újra indítom a gépet, belépek a BIOS-ba, nem látja az Intel SSD-met :Y Mi van itt ? Tönkre ment az SSD-m? Gép kikapcsol, majd vissza, BIOS-ba be, ott az SSD...

    Kicsit belegyorsítok a történetbe mert hajnali egyig tartott a kálváíriám és még nincs vége.
    Nem adtam fel, több BIOS-sal próbáltam. Hol látja az SSD-t, hol nem...mint a mesében. Cserélgettem a SATA portokat, cseréltem kábeleket. Kínomban már a 2TB-os adat HDD-mre telepítettem rendszert, mert tartok rajta teszt rendszernek egy 50GB-os üres partíciót. Felmegy a Windows a HDD, erre nem látja a másik partíciómon lévő adatokat. Lemezkezelőben ott a partíció, mindent rendben lát, de file kezelőben nincs meg a másik paríció...na mondom, ha még állhatok neki Recoveryzni majd 2TB-nyi adatot mert elcseszte, akkor azzal a mozdulattal röpül kifelé a gépből a cucc.
    A lényeg, hogy a sok próbálkozás és valószínűleg a hold és egyéb bolygók együttállásának köszönhetően felment az SSD-re a rendszer.
    Picit tesztelgettem, de sajnos semmilyen programot nem tudtam rávenni, hogy valós Core feszt., hőmérsékletet mutasson, Gyári alkalmazást se találtam erre.

    BIOS szerint 1,1875V a processzorom alapfesze.
    Gyors tuningot próbáltam még hajnalban a legújabb 1.43-as béta BIOS-sal (mert ebben vannak már olyan lehetőségek ami a sima 1.4-ben nincs). 1,25V-on a 3,9GHz -en belefagyott a Windowsba, semmi terheléssel.
    RAM-ok XMP-vel mennek 2666-on. 1,35V-ra állítva és lazítva az időzítésken 2993-on (ha jól emlékszem az értékre) lecsipogott az alaplap. De ezek tényleg csak kutyafuttában próbálkozások voltak...

    Ma reggel első bekapcsolással Macriummal akartam imaget csinálni a felrakott rendszerről...erre nem látja az Intel SSD-t :W
    Újra bootolok és símán elindul a Windows...most itt tartok, írom a beszámolót...közben másolom át a Toshiba SSD-mről az adatokat és ezzel fogok tovább próbálkozni....

    Sorry a hosszú voltam, de ettől jóval hosszabb volt amit végig kellett, kimodhatom, szenvedtem ezzel a konfiggal.
    Hogy ez az alaplap problémája lenne, nem tudom, folytatom tovább és az idő és a próbálkozásaim remélem megválaszolják a kérdést.

    [ Szerkesztve ]

  • R3plica70

    aktív tag

    (#2274) ->Raizen<-
    Még bírom a gyűrődést, de valami nagyon nem kerek ezzel az Asrock lappal, vagy én gondolkodom nagyon másként :F
    Azt sikerült kiderítenem, hogy a SATA3_1 és SATA3_2-es aljzaton nem tetszik neki az Intel SSD, a Toshiba köszöni jól van :((
    Este a SATA2_A2-re dugva sikerült telepítenem, bár a kisokos szerint a SATA3_1 -4-ig aljzatra csatlakoztassuk a boot eszközt ha megfelelő sebességet szeretnénk.
    Viszont ma már a SATA_3-as és 4-es aljzaton is sikerült működésre bírni, viszont az 1-es és 2-esen továbbra sem megy. Csak érteném mi a különbség :F

    (#2275) zzola
    Hát én nem húzom le még a márkát, sok lapom volt tőlük, többnyire pozitiv tapasztalattal, de ez a B350-es lap rendesen szivat, lásd a továbbiak...

    (#2276) szunya1
    :R napokig agyaltam, hogy belevágjak-e ennyire korán, és 2 fórumtárs tapasztalatai alapján mertem meglépni végül. Főleg be voltam sózva, mikor megláttam hogy megérkeztek az első készletek a processzorokból és lapokból a múlt héten csütörtökön és pénteken. Csak a lappal rizikóztam, mert ilyennel még nem találtam tapasztalatot...eddig sajnos még nem vagyunk egymással barátok vele :(((

    (#2282) Malibutomi
    Köszi az infót. :R
    Így hogy sikerült béta CPU-Z-t és HWInfót is töltenem, legalább az órajelet és a feszt tudom monitorozni, amennyiben ezek már tényleg korrekt értékeket mutatnak. Sajnos a hőmérséklet még egyiknél sem jó, mivel nem hinném hogy 50 fok alatt maradna mindig a terhelések alatt.
    Tuningot próbálva 1,55V-ot is ad a lap a procinak, amit kicsit sokallok, de ezeknél a BIOS-oknál nem lehet még álltani a feszt.
    1.43-as bétába tettek fesz állítási lehetőséget, viszont a proci ezzel meg nem a beállított órajelen megy, hanem stabilan 27-es szorzóval.

    (#2287) apa111
    :R Én köszönöm neked a hozzászólásaidat és a tesztjeidet, többek között ezek alapján mertem belevágni a dologba :R
    A RAM-jaim Corsair 2666MHz XMP-s modulok, 2x8GB, 16-18-18-35 gyári időzítéssel 1,2V-on.
    Ez az egy pozitivuma van eddig az Asrocknak, XMP beállítással stabilan mennek benne a 2666-os RAM-ok. Viszont 1,35 V-on sem viszi a következő lépcsőt amit be lehet állítani a BIOS-ban, a 2933MHz-et, még lazább időzítésekkel sem. Egyelőre ezt fel is adtam, mert a CPU tuning problémásabb nálam, és most azzal szenvedek.

    Kérdezném tőled, hogy pl Cinebench futtatása alatt, gyári CPU beállításokkal meddig turbózik a procid? Mert nekem 3,2-ig max. :(((

    Ha viszont kézzel beállítok 3600MHz-et akkor így néz ki:

    3800-on még pl Valleyt le tudom futtatni, de Cinebench futtatására azonnal újra indul a gép, sőt utána képet sem ad.

    Amúgy a Valley döcögősebben fut alapból mint a 7700k-n, de fenti órajelen érzésre már kezd azonos lenni az élmény.

    (#2294) Fred23
    Megmondom őszintén ezt a részt nem néztem. Az biztos, hogy az én ramjaim vagy csak 2133-on vag XMP bekapcsolásával 2666-on hajlandóak csak menni. Talán későbbi BIOS-ok ezt javítják.

    (#2305) IstvánLászló
    Kívánom, hogy mire összejön a vásárlásod, a magam érdekében pedig mihamarabb :D , hogy gyorsan javítsanak a BIOS-okon.
    Az Asrock mellett azért mertem dönteni, egyrészt mert mint fentebb írtam nekem bevált márka, másrészt azt láttam hogy enyhe túlzással mostanában szinte naponta adnak ki béta BIOS-t, ami számomra azt jelenti hogy erősen dolgoznak a hibákon.
    Az SSD történetét pedig már fentebb taglaltam, gyak. kompatibilitási gond, és köszi a megjegyzésed :R

    (#2313) SLYM
    Hát igen ismerős a dolog, ha jön akkor csőstől jön...de azért most ezt kihagytam volna :R

    Remélem nem hagytam ki senkit aki megszólított :D :R
    És közben lett még egy :D

    (#2383) dergander
    Asrockhoz való hozzáállásom lásd fentebb. Az tény hogy az alaplap gyártók nem voltak felkészülve a startra, ez jól látszik.
    Próbálgatva az újabbnál újabb BIOS-okat, egyre többet tesznek bele és bizakodó vagyok, hogy rövid időn belül már elfogadható szinten lesznek.
    Emiatt a Ryzent én nem írnám le,, 3800-nál már kezdtem megérezni benne az erőt :C

    [ Szerkesztve ]

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz Cseneles #2390 üzenetére

    Elképzelhető, de ha jól emlékszem valakinek Asus B350-e van ami csak 6 fázissal rendelkezik szemben az Asrock 9-cével, és mégis jobban tuningolható. Nyilván nem várom, hogy ugyanúgy menjen benne mint egy X370-ben, de többen elértek már jobb eredményt B350-es lapban. Erre mertem alapozni, hogy elég lesz egy ilyen is. 3800-al már kiegyeznék, sőt azzal is kiegyeznék, hogy ha stabilan turbózna 3700-ra az összes maggal. Túl sokat várok :F

    (#2391) zzola
    Én nem foglalkoztam ezzel a választás előtt,, bíztam benne, hogy az én RAM-jaim mennek benne a névleges órajelen :D Nyilván ez a lista is idővel bővül majd ahogy lesz idejük tesztelni.

    [ Szerkesztve ]

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz Cseneles #2397 üzenetére

    OK köszi a tanácsot, egyelőre még várok olyan BIOS-ra amiben tudom állítani a feszt is és az órajel is annyi lesz mint amennyire beállítottam. Mert sajnos még ilyen nincs. Amelyik BIOS-sal csak CPU órajelet tudok állítani ott pedig 1,55V-ig feltolja a lap a feszt, ami tartósan nem tudom mennyire egészséges...

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz Cseneles #2400 üzenetére

    Igen, néztem a luzer manuált összeszerelésnél :D A2-B2-ben vannak a moduljaim ahogy írva vagyon, ettől függetlenül szépen mennek 2666-on XMP-ben :R

    (#2402) apa111
    Megbeszéltük :R

    (#2403) Walter_White
    Elképzelhető, nem találtam a manualban erre való utalást, de rendesen tönkretette az összeszerelési élményemet :R

    (#2405) stratova
    Köszi az infót :R Ennyire nem olvastam utána a Ryzen lelkivilágának. De ezek szerint hasonlóan az Intel turbójához, a megadott gyári érték csak 1 mag (Ryzen esetében lehet 2?) esetében igaz. Ahogy terhelődik a többi mag, úgy veszi vissza az órajelet, R7 1700 esetében úgy néz ki hogy 3200MHz-ig.

    (#2433) apa111
    Köszi a teszteket, hálám örökké üldözni fog :R
    Ahogy nézem, az alap beállításánál terhelésre 4 mag ment 3700 körülire és 4 mag csak 3200-ig.
    A kézzel beállított érték 3600-nál OK, ennyit nekem is sikerül így kisajtolnom az Asrockból.
    Viszont feltünt hogy HWInfo szerint neked is ilyenkor 1,55V-ot ad meg max. fesznek, viszont az ASUS programjában 1,329V-ot látok. Ez kézzel beállított fesz. részedről, vagy az alaplap ennyit adott éppen abban a pillanatban ? Változik ez az érték terhelés hatására az Asus monitorozó programjában ? Csak amiatt kérdezem, hogy mennyire lehet valós érték amit a HWInfo ad.

    Ahogy a 3600-as tesztet csináltad, úgy el tudod érni a 3,95-öt is ? Tehát az összes mag ennyire terhelődik ? :R

    (#2437) BiP
    Én szeretek tiszta munkát végezni, és nem egy előzőleg másik platformon szétszemetelt rendszerrel tesztelni :DDD Amúgy a tegnapi napon benne volt az is tesztjeim között, hogy image-ból visszaraktam azt a Windows verziót a gépre, meg régebbi Win 8.1-et is, és működtek ;)

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz -KP- #2444 üzenetére

    Amennyiben a gyári felfogatásra lehet rögzíteni mint az én be quiet! Pure Rock hűtómet akkor igen, egyéb esetben nem jó hozzá, kicsit arréb tették a furatokat az alaplapon :((

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz -Solt- #2474 üzenetére

    Bocs hogy beleszólok, de látom megy ismét a rugózás az árakon és azok kiszámolásán USD-ból.
    Csak megerősíteni tudom amit szépen körültekintően leírtál.
    Az aki szémtch kereskedelemben dolgozik az kb. tudja hogy mennek a dolgok.
    Itt egyesek elfelejtik ill. nincsenek benn ezért nem tudják, hogy MO-on a "jó" boltok árai többnyire a szürke importból adódik.
    Ha valaki a hivatalos csatornákon keresztül vásárol és ráteszi a kis hasznát, akkor már "rabló bandának" van kikiáltva, szembeállítva a szürkézőkkel.
    AMD-nek pedig elvileg nincs is hivatalos csatornája, egyik nagyker sem disztributor ha jól tudom.

    (#2459) Malibutomi
    No offense, de nem lehet ezt így kiszámolni.
    Amikor azt látod, hogy új termékeknél jelentősebben estek az árak egy idő után, főleg egyes boltoknál, akkor az azt jelenti hogy beindult a szürkézés...ennyi, nincs benne varázslat.

    Csak hogy érzékeltessem és topikhoz is kötődjek, jelenleg amelyik nagykerben van/volt Ryzen pl. R7 1700-as processzor az 91-92e Ft nettó.
    Számold ki : 92.000Ft + 27% ÁFA= 116.840Ft
    Ennyiért veheti meg egy kiskeres a nagykertől jelenleg, erre teszi rá a kis hasznát
    És akkor megkérdezem: 120e Ft-ért nyerészkedés akkor adni a terméket kiskerben ? Ez 2,7%-os árrés...de ettől jobban ne menjünk bele a kereskedelembe.

    Ez mindenkinek szólt aki számolgat, hogy egy kicsit rávilágítsak a realitásra. (de ettől bonyolultabb a helyzet)

    Akkor lesz majd olcsóbban AMD Ryzen, ha megnyilnak a szürke csatornák...

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz apa111 #2452 üzenetére

    Köszi, hogy megnézted. :R
    Sajnos gyári alkalmazás hiányában nekem nincs más támpontom monitorozásra, csak a HWInfo bétája.

    Másik, amit beszéltünk: most teszteltem egy órát Prime 2.66.tal amig olvasgattam, és azzal a béta BIOS-sal amiben működik rendesen az órajel állítás, 3600-on, minden rendben volt. Viszont 3700-on egy percen belül reset lett az eredmény. :O

    Sajnos ebben a BIOS-ban nem lehet állítani még a CPU feszültségét. A legújabb BIOS-ban ahol lehet már CPU feszt állítani, ott meg nem a beállított frekvencián megy a CPU, bár a BIOS azt írja ki :W
    Így sajnos nem tudok egyelőre feljebb menni CPU tuningban :((
    Ha ki van terhelve az összes szál maxra akkor ennyi egyelőre.

    Futtatál Prime-ot esetleg 3,95-ön közben ? :R

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz Marcikapap #2516 üzenetére

    Gratula, és üdv a klubban :D

    Kíváncsi leszek, hogy a nagytestvér mennyivel másképpen fog viselkedni nálad, gondolok itt a SATA problémáimra ( bár látom nem Intel SSD-kel tesztelsz), ill a BIOS állapotára.
    Az Asrock oldalát nézve látszólag ugyanott tart mindkét lap a BIOS fejlesztésében, legalábbis a publikált változások terén..
    Én már gondolkodok, hogy másik Brand-re kellene váltanom...

    Bár tegnap este már volt időm kicsit használni is a gépet, kicsit játszani is, és kellemes volt az érzés :B
    Nem tudom mennyire lehet placebo hatás, de mintha kicsit simább lett volna a multitask vele...nehéz lenne ezt elmagyaráznom, számokkal alátámasztani, ez úgy érzésre (7700k-s rendszeremhez képest, ami szintén nem volt lassúcska). Másoltam vissza a Game SSD-mre a játékokat átlag 100-130 megával HDD-ről, közben több oldal megnyitva Chrome-ban, letöltések, játék frissítések letöltése, telepítgetés, youtube...mindez egyszerre. Nyilván ez nem egy nagy terhelés a processzor számára, de full sebességen történő másolásnál, és fullos sávszéllel történő letöltésnél érezni lehetett, hogy kicsit azért megfogja a gépet bizonyos helyzetekben az Inteles gépemet...itt ezt valahogy nem éreztem. Belém lehet kötni, mondom, lehet csak beképzelem az egészet, de így éreztem és örömmel töltött el, hogy végre használhatom is.
    SW Battlefronttal játszottam egy picit, ami tudom egy vasalón is elfut, de Full Ultrán az FPS számlálóm a monitoromon 144-en ki volt akadva, és "szmúsz" volt :DDD

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz schawo #2547 üzenetére

    Elnézést kérek hogy beleszólok a beszélgetésetekbe, és nem szeretnék Ryzen vs 7700k flémet indítani, van belőle bőven így is.
    De mivel rendelkezem mindkettővel, hozzá tudok én is tenni érdemi infót:
    Nekem a 7700k delid nélkül így ment, és ahogy követtem a fórumot az átlag a 4800MHz a hűthetőség, inkább hűthetelenség miatt.

    Komoly terhelésre 4800MHz-en nem nagy feszültséggel, nyaldosta a 90 fokot, és mindezt a sz@r pasztázás miatt. Nem véletlenül indult el a fórumon egy delid hullám.
    Végül 4500-on használtam eddig 1,15V-ra alulfeszelve.

    (#2546) apa111
    Köszi, hidd el én is örülök :R Amúgy szép eredméynek :D

    (#2551) IstvánLászló
    :R A hétvégén már több időm lesz foglalkozni vele, használni és tesztelni.

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz apa111 #2636 üzenetére

    Szépen megy a Ryzened :R
    Én erről csak álmodozom egyelőre a megfelelő BIOS hiányában :W
    Pedig érezhetően jó a procim, mert 3600-at 1,188V-on stabilan viszi, 3700-hoz viszont már kevés a fesz.

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz Walter_White #2630 üzenetére

    Látom neked is Asrock alaplapod van csak X370-es.
    Nálad van CPU fesz állítási lehetőség már az újabb BIOS-ban ?
    És azon az órajelen megy vele a processzor mint amit beállítasz?
    Mert sajnos nekem nem. Vagy olyan BIOS van ami stabilan 1.188V-ot ad a CPU-nak és eljutok így valós 3600MHz-ig, vagy olyan BIOS-van, amiben tudok CPU feszültséget állítani, de a CPU csak 27x szorzóig megy, mindegy milyen frekit állítok be neki :O

    Ériik nálam egy alaplapcsere. :o

    [ Szerkesztve ]

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz bandika0626 #2710 üzenetére

    Szia

    apa111-nek ilyen lapja van és ha jól tudom a tesztjeiből, elég jól elvan 2 modullal is húzott RAM-okkal.
    Itt van néhány tesztje

    [ Szerkesztve ]

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz jedis #2741 üzenetére

    Arra tudok válaszolni, hogy mit tudsz állítani a BIOS-ban, íme :

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz miresz #2752 üzenetére

    8 maggal alap órajelen már mértem ezeket, íme :

    Lemérem 2+2 maggal is...

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz miresz #2769 üzenetére

    Közben mértem 3600MHz-en is (ez a max amit tudok a jelenlegi BIOS-sal)




    A többit is meg fogom majd nézni...

  • R3plica70

    aktív tag

    Ne haragudjatok, de úgy hiszem hogy a Freesync/G-Sync problémája nem ennek a topiknak a témája.
    Megkérhetleg benneteket , hogy ne szemeteljétek tele vele a topikot :R
    Már nem tudom lassan követni az érdemi részeket.
    Köszönöm :R

    ui. G-Synces monitort használok, tudnék róla beszélni milyen érzés...

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz Malibutomi #2765 üzenetére

    Én kérésre mérem ezeket,
    De mondj olyan játékot amivel konzekvensen beépített benchmarkot tudok futtatni és összehasonlítható.
    Ha meg van nekem akkor mérek vele...

    (#2789) -Solt-
    Megértem a Te álláspontodat is , és jogos teljesen :R

    [ Szerkesztve ]

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz Hajdi #2796 üzenetére

    Ez 2+2 maggal van mérve, sztem így már nem annyira rossz :DDD

    A 7700k-m tudott 10000 körül, ugyanennyi maggal és szállal. 4C/8TH

    [ Szerkesztve ]

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz anbonn #2989 üzenetére

    Üdv a klubban :C

    Az 1.43-as BIOS-t közben levették, gondolom írtak nekik páran, hogy nem jól kezeli a szorzót ha feszültséget állítasz a CPU-nak.
    Amúgy a SATA ide-oda dugdosós problémába én is belefutottam, hogy melyik eszközt melyik porton kezeli rendesen. :(
    A RAM-jaim viszont faszántosan mennek XMP beállítással A2-B2-ben 2666-on, főljebb viszont sehogy sem tudom tornászni az órajelét.
    Várom már a BIOS javítást nagyon, hogy ki tudjam végre próbálni mi a vége a procimnak.
    Gigabyte, Asus B350-es lapokban itt sorban érik el a 3,9-3,95GHz-et, én pedig egy 3,8-cal is kiegyeznék már végre :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz anbonn #3821 üzenetére

    Üdv,
    Megkérdezhetem, hogy mi a problémád az új BIOS-sal?
    Én 1 hétre visszatértem 7700k-ra, hogy érezzem, mit veszítek ha Ryzenre váltok...hát kövezzenek meg az Intel hívők, de semmit nem érezttem. Ill. azt éreztem hogy vissza kellene raknom az AMD-s konfigot a gépbe :D
    Szóval most hétvégén 7700k ki, Ryzen be, új BIOS fel, nincs semmi újra telepítve, csak Intel chipset driver kiirtva, AMD chipset driver fel és pikk-pakk megy minden :D
    Végre lehet feszt is adni a procinak, így 1,3V-on 3800MHz stabil 2666-os XMP RAM beállítással, 1,375V-on 3900MHz Prime stabil , mi kell még ? :DD
    RAM sajnos kézzel sem megy följebb mint 2666, de ezzel együtt tudok élni ilyen RAM árak mellett.
    Egyetlen dolog van ami nem javult, hogy a SATA 1-és 2-es portokon nem szereti továbbra sem az Intel 530-as SSD-met. De már ebbe is beletörődtem, mert a többi porton jó.
    Sztem maradok a Ryzennél :D

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz anbonn #3925 üzenetére

    :F ez érdekes.
    Az OC menüben a legfelső sorban ha Autoról manualra váltasz, nekem akkor ott jelenik meg a CPU freki és feszültség állítási lehetőség. Auto-n rejtve van. Ha ez neked nincs akkor nyomj egy BIOS defaultot és told fel újra a BIOS-t (én a DOS-os verziót preferálom).

    Most, hogy újra ősszeraktam a Ryzenes konfigot, egyből beletoltam a 2.20-as BIOS-t és minden patentül működik. Kivéve RAM tuning, de nekem sajnos Hynix-es Dual Rankos moduljaim vannak, mert anno Intelhez vettem (CMK16GX4M2A2666C16), ami Asrock Z170 Fatal1ty Gaming K4-ben 7700k párossal simán ment 3000MHz-en 15-17-17-38, 1,35V-on. Ryzennel viszont az XMP-vel beállítva szintén atom stabil 2666-on, ami a névleges sebessége, szóval egy szavam se lehet. Néhány fps miatt meg nem fogok most iszonyat drága RAM cserébe belemenni :)

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz hackeeeee #17529 üzenetére

    Szia
    Több hasonló konfigot raktunk már össze ezzel a lappal, pl .ma DU is :D .
    Sajnos kell egy min. R5-ös proci és frissiteni kell a BIOS-t, addig nem fog menni.
    Csipogásra már nem emlékszem mennyi volt mikor legelőször belefutottam ebbe, ma egyből frissítettük egy R5 1400-assal, aztán már ment is rendben. Sajnos szerezned kell egy procit , ez van :(((
    Ha Baján vagy környékén laknál, szívesen megcsinálnám neked, de erre sztem kicsi az esély :DDD

  • R3plica70

    aktív tag

    válasz hokuszpk #19613 üzenetére

    Üdv

    visszalepni nemlehet az agesa miatt

    Nekem nem a microATX-es Pro4-em van. Felraktam a 4,2-es BIOS-t de hibás volt a CPU órajel tuning része, hiába állítottam be bármilyen frekvenciát a procinak, nem vette figyelembe és gyári órajelen hajtotta továbbra is. Lehet más hibája is volt, de levették ezt is.
    A lényeg, én simán visszatoltam rá a 3.30-at.

Új hozzászólás Aktív témák